Vēl divos SIA «Forevers» produktos konstatēta zirgu gaļa

SIA «Forevers» ražotās gaļas maizes sastāvā ir konstatēti 14%, bet tējas desas sastāvā 3,2% zirgu gaļas, liecina pēdējie no «Genon» laboratorijas Lielbritānijā saņemtie šī uzņēmuma ražotās produkcijas paraugu laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

SIA «Forevers» ražotās gaļas maizes sastāvā ir konstatēti 14%, bet tējas desas sastāvā 3,2% zirgu gaļas, liecina pēdējie no «Genon» laboratorijas Lielbritānijā saņemtie šī uzņēmuma ražotās produkcijas paraugu laboratorisko izmeklējumu rezultāti. Tādējādi zirgu gaļa konstatēta kopumā trijos šī uzņēmuma ražotajos produktos – gaļas maizē, tējas desā un kupātos, kuru sastāvā konstatēti 4% zirgu gaļas. Vēl četru produktu paraugos ir apstiprināta zirgu DNS klātbūtne, taču zirgu gaļa tajos nepārsniedz 1% robežu.

Laboratorisko izmeklējumu rezultāti vēlreiz apstiprina PVD aizdomas par to, ka SIA «Forevers» ražošanā ir izmantojis zirgu gaļu, par ko liecina arī pavadzīmes, ar kurām uzņēmumam piegādāta zirgu gaļa.

Kā jau informējām iepriekš, pēc tam, kad PVD, veicot pārbaudes uzņēmumā «Forevers» atklāja, ka kautuve «AIBI» tam piegādājusi zirgu gaļu, taču šī izejviela nav norādīta ne ražojumu receptēs, ne produktu marķējumā, PVD valsts uzraudzības ietvaros paņēma 10 uzņēmuma ražotās produkcijas paraugus un nosūtīja laboratoriskai izmeklēšanai.

Laboratorijā Vācijā visos nosūtītajos produktu paraugos tika konstatēta zirgu DNS klātbūtne, taču tie tika nosūtīti padziļinātai analīzei uz Lielbritāniju.

Par konstatēto Pārtikas un veterinārais dienests ziņos Eiropas Komisijai un jau tuvākajā laikā tiks lemts par soda piemērošanu SIA «Forevers».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *