Uzticības tālrunis sniegs palīdzību audžuģimenēm

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 11611 no 10. līdz 12. jūnijam rīkos akciju audžuģimeņu atbalstam «Uzticības tālrunis audžuģimenēm».

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 11611 no 10. līdz 12. jūnijam rīkos akciju audžuģimeņu atbalstam «Uzticības tālrunis audžuģimenēm».

Akcijas norises dienās no  8.00 līdz 23.00 ikviens audžuvecāks ir laipni aicināts vērsties ar savām problēmām un jautājumiem pie Uzticības tālruņa konsultantiem, lai saņemtu profesionālu psiholoģisku palīdzību un atbalstu saistībā ar iespējamām problēmām attiecībās ar bērnu. Tāpat arī audžuvecāki ir aicināti zvanīt un konsultēties sev svarīgos jautājumos saistībā ar bērnu adaptāciju ģimenē, konfliktsituāciju risināšanu, bērnu savstarpējām attiecībām, uzvedības problēmām u.tml.

Uzticības tālruņa konsultanti ir psihologi, kuri uzklausa, sniedz atbalstu un kopīgi ar zvanītāju meklē piemērotākos risinājumus grūtā brīdī. Sarunas notiek par visdažādākajiem tematiem, kuru vidū visizplatītākie ir:

– savstarpējās attiecības ar vecākiem, brāļiem un māsām;

– attiecības skolā ar vienaudžiem un pedagogiem;

– partnerattiecības;

– vardarbība (fiziskā, emocionālā vai seksuālā) ģimenē, izglītības iestādē vai citur;

– atkarības;

– jautājumi par fizioloģisko attīstību, seksuālām attiecībām un higiēnu;

– dažādas emocionālās problēmas: bezspēcība, aizvainojums, bailes, dusmas, kauns, vientulība, zaudējums, vainas sajūta, pašvērtējums, depresīvs garastāvoklis, autoagresija, ēšanas traucējumi, suicīds.

Uzticības tālrunis strādā darba dienās no  8.00 līdz 23.00, sestdienās no 8.00 līdz 22.00, svētdienās no 10.00 līdz 22.00.

Zvans uz Uzticības tālruni ir bez maksas, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *