Uz 50 gadiem izsniegtās pases nav derīgas ceļošanai

Lai izvairītos no starpgadījumiem ceļojot, Iekšlietu ministrija (IeM) aicina iedzīvotājus savlaicīgi pārliecināties, vai pase ir derīga ceļošanai, un nepieciešamības gadījumā pieteikties jaunai pasei.

Lai izvairītos no starpgadījumiem ceļojot, Iekšlietu ministrija (IeM) aicina iedzīvotājus savlaicīgi pārliecināties, vai pase ir derīga ceļošanai, un nepieciešamības gadījumā pieteikties jaunai pasei.

Tuvojoties svētkiem, Valsts robežsardze joprojām konstatē gadījumus, kad vecāka gadagājuma cilvēki mēģina izceļot no Latvijas ar ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nederīgām pasēm. Lai izvairītos no nepatīkamas pieredzes, IeM aicina savlaicīgi ielūkoties pasē un pārbaudīt, vai tās ir derīgas ceļošanai, ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kā arī ceļojumu aģentūras un ārvalstu vēstniecības Latvijā, kas palīdz mūsu iedzīvotājiem nonākt plānotajā galamērķī.

IeM aicina arī ārpus Šengenas zonas valstīm dzīvojošos pārliecināties, vai viņu vecākiem, kuri Ziemassvētku brīvdienās dodas no Latvijas, piemēram, uz Lielbritāniju, Īriju vai Krieviju, ir ceļošanai uz konkrētajām valstīm derīgas pases.

Ceļošanai nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002.gada 1.jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti). Savukārt ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi. Pases ar derīguma termiņu 50 gadi līdz 2007.gada 20.novembrim tika izsniegtas Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuri bija sasnieguši sešdesmit gadu vecumu.

Ar pasēm, kas izsniegtas ar derīguma termiņu uz 50 gadiem, var ceļot tikai Šengenas zonas valstu ietvaros – Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Īslandē, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā , Nīderlandē, Norvēģijā, Ungārijā, Polijā, Portugālē, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Vācijā un Zviedrijā. Īpaši vērīgiem jābūt tiem ceļotājiem, kas plāno ceļot uz Lielbritāniju vai Īriju, jo šīs abas Eiropas Savienības valstis neietilpst Šengenas zonā.

Pēc Iedzīvotāju reģistra informācijas šobrīd šādas pases ar derīguma termiņu 50 gadi ir 82 tūkstošiem Latvijas pilsoņu un 45 tūkstošiem nepilsoņu, taču ne visiem nepieciešams šo dokumentu mainīt. Ja pases turētājs neplāno tuvākajā laikā doties ceļojumos ārpus Šengenas zonas un pase ir nepieciešama tikai lietošanai Latvijas iekšienē, tad jaunu dokumentu noformēt nav vajadzības.

Lai noformētu jaunu personu apliecinošo dokumentu – pasi vai personas apliecību, persona var vērsties jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā neatkarīgi no savas deklarētās dzīvesvietas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *