Bruno Deguts

Ugunsgrēkos cietuši četri cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, no 29. aprīļa 6:30 līdz 30. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 78 izsaukumus. Kopumā dzēsti 59 ugunsgrēki, to skaitā 42 kūlas ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi, bija arī astoņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietuši četri cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī, no 29. aprīļa 6:30 līdz 30. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 78 izsaukumus. Kopumā dzēsti 59 ugunsgrēki, to skaitā 42 kūlas ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi, bija arī astoņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietuši četri cilvēki.

Vakar 14:52 VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpilī, A. Pormaļa ielā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka mājā deg virtuve 15 m² platībā. No degošās mājas saviem spēkiem izkļuva viens cilvēks, savukārt divus cilvēkus ugunsdzēsēji glābēji izglāba. Visi trīs cilvēki ugunsgrēkā cieta, taču no hospitalizācijas atteicās. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir gāzes balona bojājums.

Savukārt 20:08 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Jaunciema 4. līnijā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu. Ugunsgrēkā cieta apmēram 47 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem. Dzīvojamajā mājā dega istaba 25 m², virtuve 15 m² un koridors 10 m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 42 kūlas ugunsgrēkus, lielākie no tiem reģistrēti:

5,5 hektāri – Rīgā, Maskavas ielā;

5 ha – Daugavpils novada Tabores pagastā;

4 ha – Daugavpils novada Sventes pagastā;

3 ha – Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā;

2,5 ha – Talsu novada Kūļciema pagastā;

2 ha – Daugavpilī Gulbju ielā;

1,5 hektāri – Kalnciemā Lielupes ielā;

1 ha – Tukuma novada Pūres pagastā, Viesītes novada Viesītes pagastā, Zilupē Lauku ielā, Jūrmalā E. Dārziņa ielā, Rēzeknes novadā Dricānu pagastā un Vērēmu pagastā.

Saistībā ar kūlas ugunsgrēkiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests kontrolē, vai tiek ievērotas Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumu Nr. 82 «Ugunsdrošības noteikumu» prasības. Ja konstatēts pārkāpums, tiek uzsākta administratīvā lietvedība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Ugunsdrošības noteikumu 3. punktā noteikts, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka.

Savukārt 20. punkts nosaka, ka objekta teritoriju sistemātiski attīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām 10 m platu joslu attīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām.

Noteikumu 21. punkts nosaka, ka zemes īpašnieks (vadītājs) veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. pantu par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpšanu – fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 20 līdz 100 latiem, bet juridiskajām personām – no 200 līdz 1000 latiem. Par kūlas dedzināšanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimts līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tās rezultātā var tikt nodedzināti cilvēku īpašumi, aizdegties mežs, un pat nodarīts kaitējums cilvēka veselībai un dzīvībai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *