tvnet.lv

Telefonakcijā atklājas seksuāla, fiziska un emocionāla vardarbība

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotās telefonakcijas «Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!» 1. daļā saņemti 1528 zvani. Informatīvā akcija turpināsies no 6. līdz 12. maijam.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotās telefonakcijas «Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!» 1. daļā saņemti 1528 zvani. Informatīvā akcija turpināsies no 6. līdz 12. maijam.

Bērnu un jauniešu uzticības telefona 116111 akcijā, kas ilga no 22. līdz 28. aprīlim, speciālisti snieguši 412 psiholoģiskās konsultācijas. 60 reizes Uzticības tālruņa speciālisti sniedza psiholoģiskas konsultācijas vardarbības gadījumos. No tiem 41 reizi sniegta palīdzība un atbalsts emocionālas, 10 – seksuālas, bet 9 reizes – fiziskas vardarbības gadījumos.

Sešos zvanos saņemtā informācija par iespējamu vardarbību ģimenē vai skolā nodota tālāku darbību veikšanai bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem, pašvaldību sociālajiem dienestiem vai bāriņtiesām. Šie komplicētie vardarbības gadījumi bijuši saistīti ar ilgstošu seksuālu vardarbību ģimenē, bērnu pamešanu novārtā, vecāku fizisku un emocionālu vardarbību.

Informatīvās akcijas laikā īpašs akcents tika likts uz seksuālās vardarbības gadījumu apzināšanu un sabiedrības iedrošināšanu runāt par šiem gadījumiem. Akcijas gaitā ikvienam bija iespēja zvanīt Uzticības tālrunim un ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem, saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju.

Kampaņas ietvaros ir sagatavoti arī informatīvie materiāli – komikss un informācijas lapa, kā arī īpaša sadaļa VBTAI interneta vietnē www.bti.gov.lv, kur iespējams iegūt detalizētāku informāciju par seksuālas vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sekām un atbildību.

Labklājības ministrija atgādina, ka uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālruni katru darba dienu var sazvanīt no 8.00 līdz 23.00. Sestdienās uzticības tālrunis atbild no 8.00 līdz 22.00, savukārt svētdienās – no 10.00 līdz 22.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *