LETA

Sprūdžs: Paškritikas trūkums pret Lembergu met ēnu uz citiem pašvaldību vadītājiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs 30. novembrī, uzrunājot pirmā Latvijas reģionālo pārstāvju foruma «Kā izdzīvot Latvijas reģionos?» dalībniekus, uzsvēra nepieciešamību atgūt savstarpēju uzticību valsts un pašvaldību vadītāju attiecībās.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs 30. novembrī, uzrunājot pirmā Latvijas reģionālo pārstāvju foruma «Kā izdzīvot Latvijas reģionos?» dalībniekus, uzsvēra nepieciešamību atgūt savstarpēju uzticību valsts un pašvaldību vadītāju attiecībās. Taču vienlaicīgi ministrs arī norādīja, ka uzticību neveicina pašvaldību vadītāju nespēja norobežoties no tādiem kliedzošiem piemēriem kā Aivars Lembergs.

“Pašvaldību pārstāvji bieži pārmet, ka valdībā viņiem it kā neuzticas. Taču jums, cienījamie pašvaldību vadītāji, ir jāsaprot, ka neuzticēšanos veicina arī nespēja paškritiski novērtēt savus kolēģus, tai skaitā, Aivaru Lembergu. Tas var mest ēnu uz pārējiem pašvaldību vadītājiem,” klātesošos uzrunāja E.Sprūdžs.

„A.Lembergs kā tribīni savām iniciatīvām tik bieži mēdz izmantot Latvijas Pašvaldību savienību. Kāpēc pārējie pašvaldību vadītāji to klusējot pieļauj? Viņi tiešām atbalsta šādu – savtīgu un negodīgu pašvaldības vadītāja rīcību? Es ļoti ceru, ka nē. Man ļoti gribas ticēt ikviena pašvaldības vadītāja godīgumam un labajiem nodomiem,” teica ministrs.

Jau iepriekš Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» E. Sprūdžs uzsvēra, ka A. Lembergs ir visas sabiedrības problēma un visiem kopā ar šo problēmu ir jātiek galā. Taču, kamēr pati sabiedrība pieļaus šādu A. Lemberga attieksmi pret likumu, tikmēr nekas nemainīsies.

„Mans mērķis ir godīgi un atbildīgi pārvaldītas rīcībspējīgas pašvaldības. Un katrs no šiem uzskaitītajiem vārdiem ir ļoti zīmīgs. Visas manis pieteiktās reformas pašvaldību jomā ir saistītas ar šo mērķi. Esmu pārliecināts, ka šī mērķa īstenošanā ir ieinteresēti gan pašvaldību vadītāji, gan arī iedzīvotāji,” uzsvēra ministrs.

Komentējot valsts un pašvaldību šī brīža attiecības, E. Sprūdžs aicināja pārtraukt vienam otru vērtēt kā pozīciju pret opozīciju. „Tā tas diemžēl ir jau vairākus gadus ierasts. Tas skaidrojams arī ar to, ka pašvaldību vadībā dominē to politisko spēku pārstāvji, kas nav pārstāvēti valdības koalīcijā. Taču tas nav attaisnojams, un šī veida retorika ir jābeidz!” komentēja E. Sprūdžs.

„Valdībai un pašvaldībām nav jāsacenšas meklējumos, ko vēl vairāk varētu nedarīt! Bet tieši tā diemžēl līdz šim ir bijis. Tā vietā mums ir jāsacenšas ar idejām, ko un kā vēl vairāk un labāk mēs varētu darīt iedzīvotāju labā! Es ļoti ceru, ka mums izdosies virzīties šajā virzienā!” aicināja ministrs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *