«Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa» bibliotēkām dāvina vēl vairāk grāmatu

Arī šogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība turpināja labdarības projektu «Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa», lai palīdzētu notikt lasīšanas veicināšanas programmai «Bērnu un jauniešu žūrija».

Arī šogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība turpināja labdarības projektu «Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa», lai palīdzētu notikt lasīšanas veicināšanas programmai «Bērnu un jauniešu žūrija». Šogad ar ziedotāju atbalstu iegādātas 2600 grāmatas 205 bibliotēkām (tostarp gan nav neviena Tukuma, Kandavas, Engures vai Jaunpils novada bibliotēkas). Tas ir vairāk kā pagājušajā gadā.

Ikviens tika aicināts palīdzēt bērnu grāmatām nonākt bibliotēkās, piezvanot uz 1 lata ziedojumu tālruni 90006889 vai portālā www.ziedot.lv.

Undīne Būde, LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja: „Paldies ziedotājiem, projekta vēstniekiem un atbalstītājiem! Jo bez cilvēkiem, kas novērtē lasīšanu un labas grāmatas, šis projekts nebūtu varējis notikt un īstenoties tik sekmīgi.”

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova atzīst, ka labdarības projekts «Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa» devis lasīšanas veicināšanas programmai «Bērnu un jauniešu žūrija» izšķirīgi nozīmīgu atbalstu. „Pateicoties tam, «Bērnu un jauniešu žūrija» izturējusi finansiāli grūtāko posmu pastāvēšanas vēsturē. Drauga plecs un padoms mums ir devis drosmi cīnīties par bērnu tiesībām lasīt labas, aktuālas, interesantas grāmatas ikvienā Latvijas pilsētā un pagastā, arī ārpus mūsu valsts robežām. Kopā mēs varam paveikt brīnumus!”

«Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa» atbalstīja un tam notikt palīdzēja projekta vēstnieki: Evelīna Strazdiņa, Kārlis Kazāks, Andris Sējāns, Una Gavare, Irīna Pīgozne, Mārtiņš Zemītis, Lauris Liepa, Inese Zandere, Sarmīte Ēlerte, Ilze Dobele, Elīna Bīviņa, Ilze Egle, Toms Auškāps, Dace Vizule, Indra Sproģe, Gatis Rozenfelds, Lienīte Osipova, Aurēlija Anužīte – Lauciņa, Lauris Aleksejevs, Dāvis Auškāps, Ingus Ulmanis, Daina Jāņkalne, Pauls Raudseps.

Kārlis Kazāks, mūziķis, «Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa» vēstnieks: „Tad, kad lūguma projekts «Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa» ir veiksmīgi realizējies un Bērnu žūrija notiek pat tālāk no lielajiem uzmanības centriem, viss šķiet pašsaprotami. Pašsaprotami, ka bērniem bibliotēkās ir pieejamas labas, jaunas grāmatas. Pašsaprotami, ka ir iespēja ieinteresēt bērnus lasīšanā. Ka kāds par to rūpējās. Bet pirms tam? Kādēļ ir pašsaprotami, ka mums vienam otram ir jālūdz nauda, lai piepildītu to kluso nepieciešamību, to vienīgo, kas veidos bērnus un jauniešus ar iztēli, kas veidos visu, ko mēs iepazīsim jau pavisam drīz? Par laimi ir cilvēki, kas pamana, un kas nekautrējas palūgt. Es arī lūdzu.”

Bērnu un jauniešu žūrijas 2012 kolekcijā iekļautas un lasīšanai un vērtēšanai tiek nodotas labākās grāmatas, kuras izraudzījusies kompetenta komisija:

1.-2.klase: Inese Zandere Dieguburti

Māra Cielēna Ežuļa peldriņķis

Zdeņeka Milers, Eduards Petiškas Kurmītis un bikses

Evija Gulbe Koko un Riko

Aleksandrs Štefensmeijers Līzelotei nenāk miegs

3.-4.klase: Sinika Nopola, Tīna Nopola Salmenīte un Čībiņa

Uldis Auseklis Zīlītes pīlītes pūš

Mika Kerenens Nozagts oranžs divritenis

Mikolajs Ložiņskis Būtnes bēg

Anna Strautniece Labu labais, kreisi kreisais

5.-7.klase: Valdis Rūmnieks Atnācēji

Ulfs Starks Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es

Māris Rungulis Nekrietnais Alfrēds

Robs Regers, Džesika Grunere Emīlija dīvaine

Urzula Poznanski Erebos

8.-12.klase: Andris Akmentiņš Zemeņu blūzs

Ilze Eņģele 75 dienas

Rūta Šepetis Starp pelēkiem toņiem

Alise Kuipere Dzīve uz ledusskapja durvīm

Toms Kreicbergs Dubultnieki un citi stāsti

Vecāku žūrija

Daniels Penaks Skolas sāpes

Marks Hedons Savādais atgadījums ar suni naktī

Džordi Sjerra i Fabra Kafka un ceļojošā lelle

Ērlenns Lū Doplers

«Bērnu un jauniešu žūrija» ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 12 gadus un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra. Katru gadu bērni un viņu ģimenes tiek iesaistītigrāmatu lasīšanā un vērtēšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *