Sarkanajā Krustā – sirds veselības kabinets

Šodien, 13. decembrī, Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma komitejā ar Sabiedrības veselības aģentūras (SVA), Tukuma rajona padomes un Tukuma domes atbalstu tika atklāts sirds veselības kabinets.

Šodien, 13. decembrī, Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma komitejā ar Sabiedrības veselības aģentūras (SVA), Tukuma rajona padomes un Tukuma domes atbalstu tika atklāts sirds veselības kabinets.

Tajā ikviens Tukuma un rajona iedzīvotājs, kas vecāks par 18 gadiem, varēs pārbaudīt savu veselību un pārliecināties, vai viņa uztura paradumi, dzīvesveids ir veselīgs un vai tas nerada problēmas sirdij.
Lai kabinetu apmeklētu, būs jāreģistrējas pa tālruni un jāvienojas par apmeklējumu. Tā laikā medicīnas māsa veiks pamata izmeklējumus – nosvērs, nomērīs, noteiks vidukļa apkārtmēru, mērīs asinsspiedienu, noteiks ķermeņa masas indeksu, hemoglobīna, cukura līmeni un sliktos taukus. Ņemot vērā ekspresanalīzes un veiktos mērījumus, medmāsa ar katru pacientu aprunāsies par to, kā pareizi ēst un aktīvi kustēties. Ja veselības problēmas būs nopietnākas, pacientu mudinās doties pie sava ģimenes ārsta, kas tālāk nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus.
SVA Veselības veicināšanas daļas vadītāja Lelde Vancoviča pastāstīja, ka Latvijā kopš 2006. gada izveidoti jau 19 sirds veselības kabineti, līdz gada beigām taps vēl viens. Pats galvenais – medicīnas darbinieks bez ārsta norīkojuma un bez maksas palīdzēs uzzināt, ko katrs savas sirds veselības labā var darīt, kā arī atgādinās, kas ir problēmas sakne. Viņa prognozē, ka reālo kabineta ieguvumu varēs redzēt pēc vismaz pieciem gadiem, nevis pēc gada vai diviem. Viņa cer, ka mēnesī šo kabinetu apmeklēs 150 līdz 200 cilvēki.
Sirds veselības kabineta medmāsa Daiga Legzdiņa pastāstīja, ka kabinets darbu sāks jau rīt; pagaidām nav zināmi precīzi tā darba laiki, taču uz konsultāciju var pieteikties pa tālruni 63125147.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *