Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas apsveikums 1. septembrī

Sagaidot jaunā mācību un akadēmiskā gada sākumu, gaisā vienmēr valda pozitīvs satraukums un gaidas, mūs visus spārno jaunas idejas un apņemšanās spert jaunus soļus uz priekšu. Lai arī bieži tas netiek pateikts vārdos, tomēr ikkatrs no mums – gan pirmklasnieks ar puķu pušķi rokā.

Sagaidot jaunā mācību un akadēmiskā gada sākumu, gaisā vienmēr valda pozitīvs satraukums un gaidas, mūs visus spārno jaunas idejas un apņemšanās spert jaunus soļus uz priekšu.

Lai arī bieži tas netiek pateikts vārdos, tomēr ikkatrs no mums – gan pirmklasnieks ar puķu pušķi rokā un students, gan ģimene un pedagogi – skaidri apzinās, ka izglītošanās nav tikai zināšanu un prasmju apgūšana. Katrs 1. septembris ir jauns posms mūsu kopīgajā ceļā uz drošāku nākotni, attīstītu valsti un sabiedrību, kas savu valsti ciena un godā.

Latviju kā vislabāko vietu, kur dzīvot, strādāt, radīt bērnus un justies piederīgiem, veidojam mēs visi kopā. Un tomēr tās izaugsme vislielākajā mērā ir atkarīga no tā, kā valsts rūpēsies par jaunās paaudzes izglītošanu, jo valdības un parlamenta atbildība ir veidot augstu izglītības standartu, atbalstīt skolotājus un pasniedzējus un radīt jaunas iespējas. Lai arī piedzīvotā ekonomiskā krīze lika koncentrēties uz īstermiņa vajadzībām, jau tagad esam atgriezušies uz attīstības ceļa un varam atsākt ieguldīt izglītības nozarē.

Latvijas nākotne ir jāveido kopīgiem spēkiem – sadarbojoties valstij, pašvaldībai, skolai, augstskolai, vecākiem un pašiem skolēniem un studentiem. Tā izaug cilvēks, kas izjūt atbildību pret sevi, savām zināšanām, savu nākotni un Latviju. Tā veidojas izglītota sabiedrība, kas pati spēj sevi uzturēt, pārvaldīt un lemt par savu nākotni.

Liela nozīme šajā procesā ir pedagoga meistarībai, spējai aizraut un iedvesmot un vēlmei pēc iespējas plašāk atvērt pasaules redzējumu. Tādēļ šodien pateicos visiem skolotājiem un pasniedzējiem par degsmi, pacietību un atbildību pret darbu, ko darāt.

Sirsnīgi sveicu skolotājus, pasniedzējus, skolēnus, studentus un viņu vecākus jaunā mācību un akadēmiskā gada sākumā! Lai mācības un studijas sniedz prieku, rada jaunus izaicinājumus un vēlmi izzināt vēl un vēl! Izglītība ir labākais ieguldījums, ko katrs cilvēks var pats saviem spēkiem veikt savā un Latvijas nākotnē. Šāda ieguldījuma veikšanai nepieciešams gribasspēks, mērķa apziņa un kopīga pleca sajūta starp skolēniem, studentiem, vecākiem, skolotājiem un pasniedzējiem.

Labas sekmes! Lai izdodas!

 

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *