Apmeklē Rīgas Motormuzeju svētku dienās – bez maksas!

Svētku dienās – 18. un 19. novembrī – Latvijas iedzīvotājiem tiek pasniegta dāvana – Rīgas Motormuzeja un tā filiāles Bauskā bezmaksas apmeklējums. Abi muzeji strādās no 10:00 līdz 18:00. Rīgas Motormuzejā varēs aplūkot šā brīža lepnumu – pasaulē vienīgo «KRASTIN auto», kuru uzbūvējis 19. gs. beigās uz Ameriku izceļojušais latvietis Augusts Krastiņš.

Svētku dienās – 18. un 19. novembrī – Latvijas iedzīvotājiem tiek pasniegta dāvana – Rīgas Motormuzeja un tā filiāles Bauskā bezmaksas apmeklējums. Abi muzeji strādās no 10:00 līdz 18:00. Rīgas Motormuzejā varēs aplūkot šā brīža lepnumu – pasaulē vienīgo «KRASTIN auto», kuru uzbūvējis 19. gs. beigās uz Ameriku izceļojušais latvietis Augusts Krastiņš. Šis auto muzejā atradīsies līdz novembra beigām. Pēc tam tiks uzsākta pilnīga spēkrata restaurācija un sabiedrības apskatei tas nākamreiz tiks nodots pēc aptuveni diviem gadiem. Līdz šā gada sākumam Latvijas un ASV seno spēkratu entuziasti bija samierinājušies, ka «KRASTIN auto» ir pazudis Amerikas plašumos. Tomēr, pateicoties Latvijas Antīko automobiļu kluba biedru un viņu ASV kolēģu neatlaidībai , noklīdušais auto tika atrasts Nebraskas štatā. Iesākumā tā īpašnieks no unikālā spēkrata nevēlējās šķirties. Tikai ilgu sarunu, pārliecināšanas un sarežģītas maiņas rezultātā «KRASTIN auto»ir atceļojis uz Latviju.

Savukārt muzeja Bauskas filiāle aicina pavadīt svētku brīvdienas patriotiskās noskaņās, apskatot jaunatklāto, armijas vēsturei veltīto izstādi «Dzelzs vīri». Muzeja filiāles izstāžu zālē var aplūkot unikālus foto materiālus un vēsturiskus priekšmetus, kas stāsta par Latvijas bruņotajiem spēkiem starpkaru periodā, savukārt pagalmā ir apskatāma militārā tehnika, ar kuru Latvijas armija uzsāka savu atjaunoto darbību pēc valstiskās neatkarības atgūšanas deviņdesmito gadu sākumā.

Izstādē būs apskatāmi tādi spēkrati, kā paaugstinātās caurgājamības pilnpiedziņas kravas automobilis VOLVO L3154, viens no populārākajiem ASV ražotajiem militārajiem automobiļiem DODGE – WM 300, PSRS izgatavotais universālais furgons KFU-1 uz GAZ 66-05 bāzes, iespaidīgais padomju pilnpiedziņas bruņutransportieris BTR-152, kā arī Vācijas Demokrātiskā Republikā ražotais sanitārais furgons ROBUR – LO 2002 AFC.

Izstāde tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas kara muzeju un biedrību «Latviešu karavīrs» un būs apskatāma līdz 30. novembrim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *