Rīgas lielākajos parkos atklāj bezmaksas Wi-Fi zonas

Šodien, 30. aprīlī, Rīgas mērs Nils Ušakovs un «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis simboliski atklāja Vērmanes parka demo soliņu, kas Rīgas parkos iezīmēs bezmaksas Wi-Fi teritoriju un vietās, kur tas tehniski būs iespējams, nodrošinās bezmaksas viedierīču uzlādēšanas iespējas.

Šodien, 30. aprīlī, Rīgas mērs Nils Ušakovs un «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis simboliski atklāja Vērmanes parka demo soliņu, kas Rīgas parkos iezīmēs bezmaksas Wi-Fi teritoriju un vietās, kur tas tehniski būs iespējams, nodrošinās bezmaksas viedierīču uzlādēšanas iespējas. Plānots, ka tuvākā mēneša laikā stacionāri soliņi tiks izvietoti gandrīz visos lielākajos Rīgas parkos: Vērmanes dārzā, Grīziņkalnā, Ziedoņdārzā un Bastejkalnā. Ņemot vērā sabiedrības pieprasījumu, Rīgas dome un «Lattelecom» strādā pie bezmaksas Wi-Fi teritoriju paplašināšanas iespējām, padarot pilsētvidi aizvien ērtāku un draudzīgāku gan rīdziniekiem, gan Rīgas viesiem.

„Bezmaksas Wi-Fi punkti Rīgas parkos atvieglos interneta izmantošanu jebkurā laikā. Biznesa cilvēki varēs strādāt ārpus biroja, studenti – mācīties sesijai un aktīvi izmantot sociālos tīklus svaigā gaisā,” par Wi-Fi zonas atklāšanu parkos stāsta Rīgas mērs  N. Ušakovs. „Tāpat kā lielākās Eiropas pilsētas, arī Rīga ir tehnoloģiju ziņā attīstīta un progresīva pilsēta. Soli pa solim padarām galvaspilsētu pievilcīgāku tūristu acīs. Latvijas vasaras ir īsas, tāpēc aicinu visus rīdziniekus un pilsētas viesus pēc iespējas vairāk laika pavadīt ārā, apvienojot patīkamo ar lietderīgo un izmantojot bezmaksas internetu,” norāda N. Ušakovs.

Aprīļa sākumā «Lattelecom», atsaucoties uz iedzīvotāju pieprasījumu, atklāja vairāk nekā 2000 bezmaksas Wi-Fi punktus visā Latvijā. Mēneša laikā Wi-Fi lietotāju aktivitāte augusi par 220%, kas apliecina cilvēku vajadzību pēc stabila bezmaksas interneta vietās, kur līdz šim tas nav bijis pieejams. Turpmāk labiekārtotie soliņi Rīgas parkos iezīmēs Wi-Fi zonu, norādot uz iespējām lietot internetu bez maksas. Savukārt soliņa atklāšana Rīgā simboliski aizsāk pasākumus arī citās Latvijas pašvaldībās – bezmaksas Wi-Fi pieejas punkti pakāpeniski tiks ieviesti lielākajā daļā pilsētu. Dizainiski bezmaksas Wi-Fi zonas norādes tiks pielāgotas, vienojoties ar pašvaldībām atsevišķi.

„Latvijas iedzīvotāji aktīvi lieto un interesējas par bezmaksas Wi-Fi iespējām – to apliecina ne tikai aptaujas dati, bet arī reālā lietotāju intensitāte. Mēneša laikā publiskā bezvadu interneta lietotāju skaits audzis gandrīz divas reizes,” par bezmaksas Wi-Fi nozīmi stāsta J. Gulbis, «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs. „Rīgas domes iniciatīva ir apsveicama. Atbalstām ideju Rīgu veidot par vēl draudzīgāku pilsētu, atklājot bezmaksas Wi-Fi punktus. Tuvāko mēnešu laikā plānojam atvērt vēl vairākus bezmaksas Wi-Fi punktus gan galvaspilsētā, gan citās pilsētās – Liepājā, Valmierā, Rēzeknē, Ventspilī un citviet,” uzsver J. Gulbis.

Wi-Fi internets – stabilāks par mobilo internetu

Ekspertu atzinums liecina – Wi-Fi datu pārraides ātrums uzskatāms par stabilāku, nekā tas ir mobilajam internetam. Š.g. marta beigās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotajā informācijā uzsvērts, ka, salīdzinot pieslēguma ātruma dažādību un izmaiņu dinamiku, atšķirībā no mobilajos tīklos iegūtajiem rezultātiem fiksētajā tīklā pieslēguma ātruma stabilitāte un vienmērīgums ir nesalīdzināmi augstāks. Pie viena Wi-Fi piekļuves punkta vienlaicīgi var pieslēgties līdz pat 50 aktīvo interneta lietotāju. Wi-Fi kļuvis par mūsdienu datoru un tehnoloģiju neatņemamu sastāvdaļu, līdz ar to – lai lietotu internetu, nav jāpērk mobilā interneta uztvērēji.

Par bezmaksas Wi-Fi lietošanu Rīgā un Latvijā

Patlaban Wi-Fi punktu saraksts ir pieejams www.WiFi.lv un www.1188.lv, kur atsevišķi izdalīti bezmaksas punkti. Katrs punkts sniedz tādu interneta ātrumu, kas ļaus lejupielādēt attēlus, fotoattēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Lai lietotu Lattelecom bezmaksas Wi-Fi internetu publiskās piekļuves vietās, lietotājam savā viedierīcē jāizvēlas «Lattelecom_Wi-Fi» tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa pārlūkprogrammā atvērsies Wi-Fi mājas lapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties 15 sekunžu īsu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi, lietotājam būs jāatkārto iepriekš minētās darbības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens var vērsties pie «Lattelecom» servisa, sazinoties pa tālruni 177.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *