Radioteātrī tapis jauns iestudējums «Raganas Volgā»

Sestdien, 8. decembrī, 17.05 Latvijas Radio 1 pirmatskaņojumu piedzīvos Radioteātra iestudējums «Raganas volgā». Lugas autors Kārlis Anitens atbildot uz jautājumu par lugas saturu atbild ar pretjautājumu: „Kā rīkotos tu, ja, kārtojot autovadītāja eksāmenu, nejauši nozagtu eksaminācijas auto?

Sestdien, 8. decembrī, 17.05 Latvijas Radio 1 pirmatskaņojumu piedzīvos Radioteātra iestudējums «Raganas volgā». Lugas autors Kārlis Anitens atbildot uz jautājumu par lugas saturu atbild ar pretjautājumu: „Kā rīkotos tu, ja, kārtojot autovadītāja eksāmenu, nejauši nozagtu eksaminācijas auto? Vandai, Unai un Viktorijai dzīves noteikti izveidotos citādi, ja brašās dāmas todien – pirms 30 gadiem „nočiepto” auto noliktu tur, kur to aizņēmās. Neizrunāšanās ir šķietams ierocis cīņā ar bailēm, jo ar laiku bailes tikai vairojas un rodas blakusparādības.”

Jaunajā raidlugā galvenos varoņus ieskaņojuši Velta Straume, Lāsma Kugrēna, Jekaterina Frolova, Intars Rešetins, Valters Krauze un Lelde Vikmane. Savukārt pēc ilgāka laika Radioteātra režijā atgriežas Diana Bērza, kura aizrautīgi raksturo darbu pie iestudējuma: „Ģeniāls aktieru ansamblis. Bija tāds kaifs strādāt. Aktieri, mikrofoni un studija ir mans īstais profesionālais piepildījums! Paldies autoram par šo melno komēdiju ar raganiska mokā liķierīša piegaršu, paldies producentei Mārai Eglītei par doto iespēju, paldies aktieriem par ieguldīto darbu un mīlestību, paldies grupai «Eolika» par viņu leģendārajām 80.-to gadu dziesmām, ar kurām atļāvāmies šai raidlugā raksturot laikmetu, un īpašs paldies antīko spēkratu kolekcionāram Mārim Mežapuķem par iespēju ierakstīt volgas GAZ 21 autentisko skanējumu. Domāju, ka Latvijas Radio klausītājus sagaida gan mīļa atkalsatikšanās ar sen nedzirdētiem aktieriem, gan arī patīkami pārsteigumi un jaunatklājumi.”

Lai gan iestudējums ir komēdija, Kārlis Anitens uzskata, ka viņa jaunākajās lugās komēdija ir tikai izteiksmes forma, jo darbos viņš meklē un analizē cilvēku trūkumus no šķietamā etalona. Autors savos darbos klausītājiem un skatītājiem pašiem ļauj izvēlēties, kuriem varoņiem just līdzi un kurus pelt.

Raidlugas publiskā noklausīšanās kopā ar aktieriem, autoru un režisori notiks jau 4. decembrī 15.00 Latvijas Radioteātra studijā. Uz bezmaksas pasākumu aicināts ikviens interesents, savu dalību iepriekš piesakot pa tālruni 67206724 vai e-pastu: alda.briede@radio.org.lv .

Savukārt pirmatskaņojumu Latvijas Radio ēterā klausieties arī internetā

Sestdien, 8. decembrī, plkst.17:05 Latvijas Radio 1 pirmatskaņojumu piedzīvos Radioteātra iestudējums „Raganas volgā”.

Lugas autors Kārlis Anitens atbildot uz jautājumu par lugas saturu atbild ar pretjautājumu: „Kā rīkotos tu, ja, kārtojot autovadītāja eksāmenu, nejauši nozagtu eksaminācijas auto? Vandai, Unai un Viktorijai dzīves noteikti izveidotos citādi, ja brašās dāmas todien – pirms 30 gadiem „nočiepto” auto noliktu tur, kur to aizņēmās. Neizrunāšanās ir šķietams ierocis cīņā ar bailēm, jo ar laiku bailes tikai vairojas un rodas blakusparādības.”

Jaunajā raidlugā galvenos varoņus ieskaņojuši Velta Straume, Lāsma Kugrēna, Jekaterina Frolova, Intars Rešetins, Valters Krauze un Lelde Vikmane. Savukārt pēc ilgāka laika Radioteātra režijā atgriežas Diana Bērza, kura aizrautīgi raksturo darbu pie iestudējuma: „Ģeniāls aktieru ansamblis. Bija tāds kaifs strādāt. Aktieri, mikrofoni un studija ir mans īstais profesionālais piepildījums! Paldies autoram par šo melno komēdiju ar raganiska mokā liķierīša piegaršu, paldies producentei Mārai Eglītei par doto iespēju, paldies aktieriem par ieguldīto darbu un mīlestību, paldies grupai „Eolika” par viņu leģendārajām 80.-to gadu dziesmām, ar kurām atļāvāmies šai raidlugā raksturot laikmetu, un īpašs paldies antīko spēkratu kolekcionāram Mārim Mežapuķem par iespēju ierakstīt volgas GAZ 21 autentisko skanējumu. Domāju, ka Latvijas Radio klausītājus sagaida gan mīļa atkalsatikšanās ar sen nedzirdētiem aktieriem, gan arī patīkami pārsteigumi un jaunatklājumi.”

Lai gan iestudējums ir komēdija, Kārlis Anitens uzskata, ka viņa jaunākajās lugās komēdija ir tikai izteiksmes forma, jo darbos viņš meklē un analizē cilvēku trūkumus no šķietamā etalona. Autors savos darbos klausītājiem un skatītājiem pašiem ļauj izvēlēties, kuriem varoņiem just līdzi un kurus pelt.

Raidlugas publiskā noklausīšanās kopā ar aktieriem, autoru un režisori notiks jau 4. decembrī pulksten 15:00 Latvijas Radioteātra studijā. Uz bezmaksas pasākumu aicināts ikviens interesents, savu dalību iepriekš piesakot pa tālruni 67206724 vai e-pastu: alda.briede@radio.org.lv .

Savukārt pirmatskaņojumu Latvijas Radio ēterā klausieties arī internetā www.latvijasradio.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *