Pūres skolā – gadsimta spodrināšana

Labi, ka Pūres skolai ir sava sporta zāle. Daudzu gadu garumā izsapņota un jau labu laiku ir gatava. Patlaban "no līdz" atjauno skolas ēku. Mācības notiek sporta zālē un palīgtelpās. Mācības rit jautri un citādāk, nekā ierasts.

Labi, ka Pūres skolai ir sava sporta zāle. Daudzu gadu garumā izsapņota un jau labu laiku ir gatava. Patlaban "no līdz" atjauno skolas ēku. Mācības notiek sporta zālē un palīgtelpās. Mācības rit jautri un citādāk, nekā ierasts.

No… līdz

Pagasts skolas atjaunotnei tērē 308 000 latu naudiņas. Darbu veic SIA «Astor» būvnieki. Logus, durvis nemainīs. To «LTD» veica pirms diviem gadiem. Meistari maina apkures sistēmas, elektroinstalācijas iekārtas. Uzstāda ugunsdrošības iekārtas. Sienas tiks siltinātas. Ēku krāsos silti dzeltenā krāsā un apjums ar jaunu tumši brūnu jumtu. Izskatīsies kā sviesta beka Mūlkalna virsotnē. Tas viss top. Remonts aizkavējās tāpēc, ka radās problēmas ar cenu aptauju un pūrenieki nekad neko nesasteidz, nedara pa roku galam. Teic: kas lēni nāk, tas labi nāk, un tā arī būs.

Nav garlaicīgi

Ābečnieki – pirmklasnieki vēl savu klasi nav redzējuši. Tai tikai nesen sienas izkrāsotas, jauna grīda ieklāta. Amatnieki, pirms iet telpā, novelk čības. Klases audzinātāja Gunita Siljāne ar saviem 13 pirmklasniekiem mitinās vienā no sporta zāles ģērbtuvēm. Astotajiem dzīvojas vispriecīgāk. Viņu klase nu ir sporta zāles priekštelpā. Te pārējie staigā garām, pa kāpnēm augšā lejā un nekad nav garlaicīgi.

Trešie un vieni no devītajiem mācās sporta zāles tribīnēs. Tāfeles nav. Vien skolotājas un zāles plašums ar basketbola groziem acu priekšā. Domās var mest, mest to grozu bumbu un labu domu pilnus līdz malām.

Labo darbu maiss

Skolotāji mīt halles atpūtas telpā. Pašauri. Gadās ar' kuriozi. Mācību gada sākumā katrs skolotājs saņem labo darbu pierakstu grāmatas. Tur tad arī ieraksta savu bērnu labos un reizēm ļoti labos darbus. Arī to, kādus jau skolēni savākuši savas valsts deviņdesmitgadei. Darbiņu jāveic vismaz lielākai pusei klases. Tas jānofotografē, jāuzņem video, jāapraksta un tikai tad maisā iekšā! Svētku priekšvakarā vērs maisam galu vaļā. Viss labais spruks laukā un vēstīs ļaudīm par labajiem darbiem un par to, ka Pūre allaž ar' tik labi sakopta. Un nu, lūk, kāda skolotāja grāmatas burziņā sajaukusi. Tās vienādas un darbi ar'.

Vai skola kādreiz būs gatava?

Skolas direktore Dace Strazdiņa mūs vada pa skolu. Vēl daži gaiteņi putekļos tīti – viss vēl top, bet klasēs jau svaigi krāsotas sienas žāvējas. Apkure jau kārtībā un mitrajās dienās ielaiž liesmu apkures katlu mutēs, lai veicīgāk žūst. Klašu gaiteņu sienu toņus direktore pati kopā ar celtniekiem nolūkojusi. Pirmklasniekiem klase saules pusē izrādās priecīgos gaišzilos toņos, bet pirmskolēnu guļamtelpas sienas gaiši rozīgās miedziņu vilkšot.

Un vispār šāds gadsimta remonts skolēnus un skolotājus pamatīgi sapurinājis. Izvilcis laukā no pelēkās ikdienas. Arī sestdien – Lielās talkas dienā, bērni strādās pie savas skolas. Un patiesībā jau skola tāpat kā Pūre nekad nebūs gatava.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *