Princis un viņa likumīgā saimniece

Melnais runcis vārdā Princis ir vienīgais kaķu dzimtas pārstāvis Tukuma dzīvnieku patversmē, kuram ir likumīgs saimnieks (patiesībā – saimniece), kas par viņu rūpējas. Princis ir makans runcis, melnu, spīdīgu kažoku. Dzirkstelītes iesprakstas tā, ka tumšajā laikā runča kažoks sāk spīdēt, ja tā viegli pārlaiž ar roku pāri Prinča štātei. Princis patversmē dzīvo trešo gadu. Nav kastrēts. Dzīvo plašā aplokā. Nekur jau viņš neaizbēgtu, bet neesot jēgas viņu brīvsolī laist – visas kaķenes patversmē sterilizēti, tātad, nedod dievs, aizies uz Ozoliņu ciematiņu pie kādas kaķenes!

Melnais runcis vārdā Princis ir vienīgais kaķu dzimtas pārstāvis Tukuma dzīvnieku patversmē, kuram ir likumīgs saimnieks (patiesībā – saimniece), kas par viņu rūpējas. Princis ir makans runcis, melnu, spīdīgu kažoku. Dzirkstelītes iesprakstas tā, ka tumšajā laikā runča kažoks sāk spīdēt, ja tā viegli pārlaiž ar roku pāri Prinča štātei. Princis patversmē dzīvo trešo gadu. Nav kastrēts. Dzīvo plašā aplokā. Nekur jau viņš neaizbēgtu, bet neesot jēgas viņu brīvsolī laist – visas kaķenes patversmē sterilizēti, tātad, nedod dievs, aizies uz Ozoliņu ciematiņu pie kādas kaķenes!

Var atbraukt Prinča saimniece, bet mīļuļa nav. Viņa akurāti atbrauc pāris reizes mēnesī. Atved Princim kārumus, samaksā "alimentus". Pasēž, paglauda runčuku. Patiesībā pēc trim patversmē pavadītajiem gadiem Princim laiks, kad viņš saimniecei lēca klēpī, mala dzirnaviņas, ir pagātnē. Pēdējā reizē pat nagus pārāk izlaidis. Aizmirsis labo saimnieci… Savai kopējai Zentai Rosickai gan ielec klēpī, un tad sāk griezties dzirnavu akmeņi – runčuks labsajūtu izrāda, izlaizdams un ievilkdams nagus. Prinča saimniece gan cer, ka kādreiz runcis atkal varēs atgriezties pie viņas lielpilsētā.
Par to, ka Princim jādzīvo Tukuma dzīvnieku patversmē, ir gluži neprozaisks pastāstiņš. Runcis, saimniece un viņas māte dzīvoja Rīgas centrā. Princim laikam bijušas nesaskaņas ar saimnieces mammu, un viņš sācis mammas gultu iezīmēt kā savu teritoriju. Māte strikti noteikusi: "Vai nu es vai Princis!" Saimniece cer, ka kādreiz dabūs atsevišķu dzīvokli un Princi varēs vest atpakaļ uz Rīgu.

Komentāri

 1. Mīļie Tukumnieki un firmas bosi, aizbrauciet uz patversmi paskatīties, kā cilvēka labākie draugi dzīvo, dzīvo jau labi tur, viss sakopts, pateicoties Vilnim Grundulim un viņas sievai, kā arī Zentas kundzei, tapēc es jūs aicinu ziedot visu kas jums mājās ir lieks, var tak palīdzēt visādi, un firmas bosi jau ar naudu ar var palīdzēt.

 2. Es šad tad aizbraucu, aizvedu lielos suņa barības maisus, un ziedoju arī kādu naudiņu, jo jāpalīdz tak ir, mūsu tautiešu vainas dēļ viņi ir tur, kas cits palīdzēs ja ne mēs paši

 3. Dome te pērk policijai busu, a patveirsmei atmet santīmus, kaunieties Šulca kungs, es esmu kārtīgs nodokļu maksātājs ,un vēlos lai dome vairāk palīdz patversmei

 4. Mūsu dome ar Šulcu priekšgalā jau māk izcelties visā varenībā, vajadzētu atgādināt ,ka Tukumā ir dzīvnieku patversme, un lai piešķir vairāk naudu, nevis pērk busu , patversmeij būtu nopirkuši ar kādu jaunu auto

 5. Žēl tos dzīvnieciņus ,kurus cilvēki izmet no mājām, labi ka ir tāda patversme, vismaz paēduši ,un siltumā, jāpateicas patversmes darbiniekiem , kas tur strādā, bet domei LIELS FUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Smieklīgi ir tas, ka es avīzē neēsmu nevienu reizi lasījis,ka Šulcs ,vai dome apciemo patversmi. Zenta rullē.

 7. Labi ka tam kaķim saimniece ir laba vizmaz uz patversmi atveda nevis uz ielas kā lupatu izmeta

 8. Mjā kaķim točna paveicās, bet vairums vēl klejo pa mūsu zemīti,labi jau ir ka cilvēki vizmaz sāk saprast ka izmest no mājām nebūtu tas labākais variants

 9. Šulca kungs ieklausieties tautā, un malači ir cilvēki kas strādā dzīvnieku patversmē.

 10. Mīļš kaķis izskatās, tomēr palaimējies viņam ,ticis pie tik labas saimnieces ,kā Zenta

 11. Jēēēēēēēēēēēēēē ZENTA RULZZZZZ. DOME NEĒSIET VIENALDZĪGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. Es vienreiz pa mežu ap Melnezeru staigāju un vienā brīdī tāaadus plastmasas atkritumus kāds kaut kur sāka kurināt. Zenta ne Zenta, bet patversme kaut ko tur mēģināja likvidēt. Kāpēc?

 13. Tās saimnieces māte laikam slikts cilvēks ka runčuks pietaisa gultu pāri darijusi tapēc runčuks atriebjas pareizi darīja būtu vēl ritīgi iekodis tai saimnieces mātei

 14. Neizprotama ir tās saimnieces rīcība kaķi ta paņem a ka rodas problēmas tad uz patversmi ved, ritīga ragana, kā viņai patiktu dzīvot patversmē necieņa pret tik smuku runčeli.

 15. Diez pie kā vainīga Dome? pie tā, ka cilvēki bezatbildīgi un izmet savus kaķus/suņus uz ielas??? Ja cilvēku to nedarītu, tad arī nevajadzētu patversmi un attiecīgi ietaupītos līdzekļi. Un nauda ir jāprasa no pamesto dzīvnieku saimniekiem vai labdariem, ne no domes (no domes tikai tik daudz, lai būtu vieta, kur tai darboties un neliels atbalsts).

 16. Visās civilazētās valstīs dzīvnieku patversmes tiek atbalstītas augstā līmenī, un vajag ņemt piemēru no šīm valstīm, domei ir vairāk jāatbalsta patversme, bet saimniekiem kas izmet dzīvniekus no mājām ir jāliek maksāt bargu soda naudu.

 17. Suņu patriekšana no ielām un koku aizfīrēšaana no pilsētas – tie ir divi seni šulca deklarētie saukļi. Par suņiem un kaķiem tieši tā – viņš visu laiku ir uzkasījies it visiem patvresmes uzturētājiem, sākot jau ar Parfjonovu, jo… Pilsēta jau maksājot par suņu un kaķu aizvākšanu no ielām, ne uzturēšanu patversmē. Visu laiku sūtīja municipāļus, arī tagad slavenoi Siliņu, lai pārbauda vai peč dienām septiņām dzīvnieciņi tiešām ir nožmurīti, lai tik kāds, kaut par īpašnieces naudu, nepadzīvo ilgāk… Tā nu tā patverme dzīvo – saņem minimālo no domes un pārējo sagrabina paši, Parfjonovam var teikt, bankrotēja. Bet Grunduļi – malači, viņi jau tad, kad nekas tai patversmē nepiederēja, visa ģimene tur no rīta līdz vakaram rukāja. Tādi cilvēki. Nu jau izdevies arī kādu atbalstīju piesaistīt. Un cīnās para katru lopiņu.
  Bet cilvēki jau cūkas – baigi ”žēlsirdīgie” – par saviem lopiņiem negādā. Ja mājdzīvnieku turēšana nav bizness, tad savi lopiņi ir jāsterilizē un jākastrē! Un tas ir stulbums, ja saka, ka tā kāda vardarbība – gan kuces, gan kaķenes, kas sterilizētas, ja nav pārbarotas, dzīvo daudz ilgāk (patiesībā, pat pārbarotās dzīvo ilgāk). Arī suņi un runči, jo nevazājas apkārt un neplēšas. Un kā tad ar to vardarbību, ka negribēti dzimušos dzīvnieciņus pamet pie miskastēm, piesien mežā vai atstiepj uz patversmi!? Sak, te jau viņiem būs labi, gan jau kāds parūpēsies! Bet – par kādu naudu!? Turklāt, kaķus, ko Grunduļi sakopj un sterilizē, tāpāt bieži vien nākas eitanizēt, jo cilvēki jau kaķus no patversmes ņem reti…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *