Portālā Latvija.lv var pārbaudīt biometrijas datus

No 4. decembra portālā www.Latvija.lv iespējams pārbaudīt un aktualizēt savus biometrijas datus ar jaunā e-pakalpojuma «Mani dati biometrijas datu apstrādes sistēmā» starpniecību.

No 4. decembra portālā www.Latvija.lv iespējams pārbaudīt un aktualizēt savus biometrijas datus ar jaunā e-pakalpojuma «Mani dati biometrijas datu apstrādes sistēmā» starpniecību.

Jaunais e-pakalpojums izveidots Eiropas Savienības Reģionālā attīstības fonda projekta «Biometrijas datu apstrādes sistēmas izveide» ietvaros, ko īstenoja Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. Projekta mērķis ir nodrošināt vienotas biometrijas datu apstrādes sistēmas izveidi fizisko personu identitātes noteikšanai un svešas identitātes izmantošanas novēršanai, izsniedzot un pārbaudot personu un tiesības apliecinošus dokumentus.

Biometrijas datu apstrādes sistēmā (BDAS) tiek uzkrāti personu sejas un pirkstu nospiedumu attēli, kas iegūti personu apliecinošu dokumentu, transportlīdzekļa vadītāja apliecību u. c. dokumentu izsniegšanas procesā. Jaunais e-pakalpojums sniedz iespēju apskatīt sejas digitālo attēlu un uzzināt vai datubāzē iekļauti arī personas pirkstu nospiedumi.

Šobrīd sistēmā atrodami dati, kas apkopoti 2012.gada sākumā. No 2013. gada, saņemot jaunu personas apliecinošu dokumentu vai vadītāja apliecību, datubāzē tiks iekļauti jauniegūtie biometrijas dati. Elektroniski iesniedzot datu aktualizēšanas pieprasījumu, e-pakalpojuma lietotāji var informēt par savu datu neprecizitātēm un neatbilstību, kas uzlabos datubāzē esošās informācijas kvalitāti un palīdzēs novērst radušās kļūdas.

E-pakalpojums pieejams ar kādu no portālā www.Latvija.lv piedāvātajām autentifikācijas iespējām (internetbanku, eID karti, elektroniskā paraksta viedkarti eME).

Vienotā valsts un pašvaldību pakalpojumu portāla www.Latvija.lv e-pakalpojumu klāstu nesen papildināja «Reģistrācija Uzņēmumu reģistra vestajos reģistros», «Izziņas pieprasīšana no Uzņēmumu reģistra vestajiem reģistriem» un «Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa». Savukārt jau no 1. septembra e-pakalpojums «E-iesniegums iestādei» sniedz iespēju nosūtīt dažāda veida elektroniskus iesniegumus iestādēm.

Šobrīd portāls nodrošina pieeju 52 e-pakalpojumiem un satur informāciju par 2073 valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanas iespējām. Tā sniegtos pakalpojumus atzinīgi novērtējusi arī Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācija, piešķirot balvu «Platīna pele 2012» nominācijā Epakalpojumi a/s Exigen Services Latvia izstrādātajam «VSAA elektronisko pakalpojumu izstrāde, ieviešana un uzturēšana projekta Epakalpojumi un to infrastruktūras attīstība ietvaros» projektam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *