forbes.com

Portālā «Latvija.lv» aplūkojama pensijas prognoze

Portālā «Latvija.lv» ikviens cilvēks var iegūt prognozi par iespējamās vecuma pensijas apmēru, nevis aprēķināt reālo pensiju, atgādina Labklājības ministrija (LM).

Portālā «Latvija.lv» ikviens cilvēks var iegūt prognozi par iespējamās vecuma pensijas apmēru, nevis aprēķināt reālo pensiju, atgādina Labklājības ministrija (LM).

Portāla «Latvija.lv» piedāvātais e-pakalpojums ļauj sekot līdzi savas pensijas prognozes izmaiņām, veicot sociālās apdrošināšanas iemaksas, jo informācija tiek aktualizēta divas reizes mēnesī.

Proti, ņemot vērā tos datus, kas ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) rīcībā (informāciju par katra cilvēka darba un tam pielīdzinātajiem periodiem līdz 1996. gadam un sociālās apdrošināšanas iemaksām, sākot no 1996. gada), katrs sociāli apdrošinātais cilvēks var iepazīties ar provizorisko savas vecuma pensijas apmēru. Tikai dodoties pensijā, tiks veikts reālais pensijas aprēķins, uzsver LM.

Atgādinām, ka cilvēka pensijas apmērs ir atkarīgs no katra individuālās algas (no oficiāli deklarētās un no kuras veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas) un pensijā došanās vecuma. Vienlaikus cilvēkiem, kuri ir strādājuši vai mācījušies līdz 1996.gadam, nozīmīgs ir arī šis periods.

Tāpēc, izmantojot e-pakalpojumu par prognozēto pensijas apmēru, nepieciešams ņemt vērā sekojošo:

1) vai VSAA ir iesniegta darba stāžu apliecinošā informācija līdz 1996.gadam (skat. e-pakalpojumu „Informācija par reģistrēto darba stāžu”);

2) sistēma automātiski aprēķina pensijas apmēru uz pakalpojuma izmantošanas dienu, bet, lai noteiktu apmēru savā pensijas došanās gadā, attiecīgais gadu skaitlis jāievada manuāli;

3) prognozētais apmērs ir aprēķināts, neņemot vērā 2.līmeņa uzkrājumus (kas arī ir pensijas sastāvdaļa).

Tāpat jāņem vērā, ka prognozētā pensijas apmēra aprēķinam tiek ņemtas vērā tikai tās iemaksas, kas veiktas līdz šim brīdim, taču cilvēkam, turpinot strādāt, tās katru mēnesi papildināsies, un uzkrātais pensijas kapitāls katru gadu tiks indeksēts atbilstoši darba algas fonda izmaiņām, kā rezultātā pensijas apmērs palielināsies, salīdzinot ar šodienas prognozi.

Lai pārliecinātos, no kādas algas darba devējs ir veicis valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas, LM aicina aplūkot e-pakalpojumā «Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem» ietverto informāciju.

Komentāri

  1. Cilveki,kas dzimushi 1953-1963 [apmeram],ir lieka paaudze,jo darbam par vecu un pensijai par jaunu.Mums pensija NESPID,jo daudzi jau sen ir bez darba,jo visu LIKVIDEJA un visus atlaida.Un pec tam -no kada 1992—darbam vairs daudzi nebija vajadzigi.Es pec sevis spriezhu,jo ta ka es mekleju darbu,nez vai kads ir meklejis,bet …..Lidz ar to ari jaunie nodoklji man ir maksati–gandriz NEKO.Tulit jabut pnsijai,bet sanjemt nebus KO,jo socos man pateica,ka es esmu stradajusi SVESHA VALSTI un SHITAJAI neko neesmu maksajusi.Bet PIE KA MAN JABUT VAINIGAI—es SVESHAJA VALSTI STRADAJU DAUDZ bet par to man PIGU.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *