delfi.lv

Piešķir Ls 815 000 «Ezerkrastu» rekonstrukcijas pabeigšanai

Labklājības ministrija (LM) saņems papildus 815 tūkstošus latus valsts sociālās aprūpes centra «Rīga» filiāles «Ezerkrasti» rekonstrukcijas pabeigšanai. Tas ļaus piemērotās telpās jau 2015.gadā izmitināt 181 cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem.

Labklājības ministrija (LM) saņems papildus 815 tūkstošus latus valsts sociālās aprūpes centra «Rīga» filiāles «Ezerkrasti» rekonstrukcijas pabeigšanai. Tas ļaus piemērotās telpās jau 2015. gadā izmitināt 181 cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem.

To paredz grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» papildinājuma 3.1.4.1.5. apakšaktivitāti «Infrastruktūras pilnveidošana sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem», ko otrdien, 30. jūlijā, atbalstīja valdība.

Lielākā daļa, proti, 787,6 tūkstoši latu, no papildus nepieciešamajiem līdzekļiem paredzēti papildus veicamo rekonstrukcijas darbu izmaksu segšanai. 20,4 tūkstoši latu būs nepieciešami būvuzraudzības izmaksu segšanai, 4 tūkstoši latu atvēlēti iepirkumu dokumentācijas sagatavošanai par papildus veicamajiem rekonstrukcijas darbiem, bet 3 tūkstošus latu novirzīs autoruzraudzības izmaksu segšanai.

Tāpat valdība nolēma, ka projekta otrās – noslēdzošās – kārtas termiņš ir pagarināms par 24 mēnešiem, proti, līdz 2014. gada 31. decembrim.

Rekonstrukcijas darbu turpināšana projektā un objekta pabeigšana ir kritiski nepieciešama, lai nodrošinātu klientu vajadzībām atbilstoša sociālās aprūpes pakalpojuma sniegšanu 181 cilvēkam ar garīga rakstura traucējumiem, tai skaitā tiem cilvēkiem, kuri gaida rindā.

Realizējot šo projektu, LM varēs turpināt pakalpojuma sniegšanu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem citu valsts sociālās aprūpes centru filiāļu likvidācijas gadījumā. Tas sekmēs vienotu pieeju ilgstošas sociālās aprūpes un sociālā rehabilitācijas pakalpojumu organizēšanā visā Latvijā no sociālās aprūpes līdz pakāpeniskai pārejai patstāvīgā dzīvē grupu dzīvoklī, izstrādājot pilnu shēmu klientu vērtēšanā un aprūpes līmeņu noteikšanā un nodrošināšanā.

Pēc papildu finansējuma piešķiršanas VSAC «Rīga» projekta kopējās izmaksas sasniegs 2 859 420 latus, tai skaitā attiecināmās izmaksas 1 949 843,68 latus. LM atgādina, ka 85% no projekta attiecināmajām izmaksām sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, savukārt 15% no kopējās projekta attiecināmo izmaksu kopsummas apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *