Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

Pedagogu algām tiks nodrošināts iztrūkstošais finansējums

Pedagogu algām nepieciešamais finansējums tiks rasts valsts budžeta ietvaros, par to šodien lēma valdība Ministru kabineta sēdē. “Esmu pateicīgs kolēģiem, un īpaši ministru prezidentam par izpratni un sadarbību risinot budžeta iztrūkuma problēmu,” norāda izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Pedagogu algām nepieciešamais finansējums tiks rasts valsts budžeta ietvaros, par to šodien lēma valdība Ministru kabineta sēdē.

“Esmu pateicīgs kolēģiem, un īpaši ministru prezidentam par izpratni un sadarbību risinot budžeta iztrūkuma problēmu,” norāda izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

“Šogad gandrīz pusi no iztrūkstošajiem sešiem miljoniem latu Izglītības un zinātnes ministrija nodrošinās no tās budžeta programmu pārdales, savukārt otru daļu – 3,5 miljonus latu valsts nodrošinās no citām budžeta programmām. Nākamajos gados visi seši miljoni latu jau tiks paredzēti bāzes budžetā,” norāda ministrs.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodrošinās nepieciešamo finansējumu lai segtu iztrūkumu, kas radies mērķdotācijā pedagogu darba samaksai 2,5 miljonu apmērā no budžeta apakšprogrammas «Studiju un studējošo kreditēšana».

Ietaupījums apakšprogrammā radies samazinoties sešu mēnešu RIGIBOR likmei. Šā gada pirmā pusgadā, ir samazinājusies procentu starpība, ko sedz students un ko sedz Studiju un zinātnes administrācija kredītiestādēm par izsniegto studiju un studējošo kredītu no kredītiestāžu līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu.

IZM bāzes izdevumos finansējums apakšprogrammā «Studiju un studējošo kreditēšana» procentu izdevumiem tika plānots, pieņemot, ka 2014.-2016.gadā vidējā RIGIBOR/EURIBOR procentu likme būs 6,2% apmērā. FM prognozes liecina, ka tās būs ievērojami zemākas 2014. gadā – 1,16%, 2015.gadā – 2,05% un 2016 – 2,48%.

Kā iepriekš informēts, Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis konstatēja, ka IZM budžeta plānošanā ir pieļautas kļūdas, kuru dēļ ir izveidojies iztrūkums mērķdotācijā pedagogu atalgojumam.

Iztrūkums izveidojās nekvalitatīvi veiktas budžeta plānošanas IZM un Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Sadarbības memoranda nosacījumu izpildei. Kopējā iztrūkuma summa ir 6 042 100 latu.

IZM 2013. gada janvārī par iztrūkuma faktu tika veikta dienesta pārbaude.

Lai novērstu trūkumus mērķdotācijas plānošanā, IZM Izglītības departamentā izveidota atsevišķa izglītības statistikas un budžeta plānošanas vienība, kura nodarbosies ar mērķdotāciju aprēķiniem un plānošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *