Pasākumiem bagāta nedēļas nogale Tukumā

Vasaras viducī Tukuma pusē sarūpēti pasākumi ikvienam „gardēdim”, sākot ar mūzikas festivālu un mākslas izstādēm un beidzot ar jūras svētkiem un jestrām zaļumballēm.

Vasaras viducī Tukuma pusē sarūpēti pasākumi ikvienam „gardēdim”, sākot ar mūzikas festivālu un mākslas izstādēm un beidzot ar jūras svētkiem un jestrām zaļumballēm.

Muzikāls baudījums ar senatnīgu elpu ceturtdien, 11. jūlijā 18.00 notiks Lestenes baznīcā. Senās mūzikas festivāla labdarības koncertā «Vigilia» Lestenes baznīcas atjaunošanas atbalstam piedalīsies vokālā grupa «Schola Cantorum Riga» un saksofonists Gints Pabērzs. Programmā – gregoriskie dziedājumi un improvizācijas.

Tās pašas dienas vakarā, 19.00 Tukumā, Durbes estrādē notiks Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas koncerts «Sapumpurots zars» kopā ar leģendāro grupu «Pērkons».

Savukārt piektdien, 12. jūlijā, 16.00 atceroties Latvijas dižgarus, Milzkalnes Šlokenbekas muižā notiks Teodora Reitera Mūzikas Gada balvas pasniegšanas ceremonija un koncerts. Tas veltīts Latvijas Nacionālās operas pamatlicējam Dziesmu svētku virsdiriģentu zvaigznes Teodora Reitera piemiņai.

Tie, kas vēlas apmeklēt kādu radošu pasākumu, aicināti piektdien 18.00 uz ideju festivāla «Film Art Action Party» noslēguma pasākumu kinopilsētā «Cinevilla» Slampē, kur būs iespēja redzēt nedēļas garumā jauniešu radītos darbus un izstrādātās idejas, kā arī tiks atklāta izstāde «Alķīmiķa darbnīca», ko veidojuši Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņi. Pasākumā spēlēs grupa «Kaktiņš stūrītis».

Mākslas baudītāji sestdien, 13. jūlijā, 13.00 aicināti piedalīties izstādes «Ziedošā» atklāšanā galerijā «Durvis». Tukumā. Tajā būs skatāmas Ingemāras Treijas gleznas un Uģa Daiņa keramika – abu mākslinieku jaunākie darbi, kuros jūtama vasara tās daudzveidībā un bagātībā, varēšanā un krāsu saspēlē.

Savukārt Džūkstes Pasaku muzejs sestdien 13.00 gaidīs gan mazus, gan lielus apmeklētājus izzinošai un jautrai laika pavadīšanai kopā ar Liepājas teātra aktrišu folkloras kopu «Atštaukas». Tās izpildījumā varēsiet klausīties latviešu tautas pasakas «Kurbads» lasījumu. Ieeja pasākumā bez maksas.

Bet 13. jūlija vakarā, 18.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā visi, kam tuvs teātris aicināti uz Tukuma Teātra aktrises Aijas Grundmanes benefici «… Šai gaismas mirklī, ko par dzīvi sauc…» Ieeja – bez maksas.

Jau tradicionāli 2. jūlija nedēļas nogalē arī mūspusē visas dienas garumā notiks rosība pie jūras. Un tā sestdien, 13. jūlijā, no 10.00 tiks svinēti Jūras svētki Engurē «Visi uz klāja!». Pasākuma programmā paredzētas dažādas jautras atrakcijas, koncertprogramma kopā ar Dailes teātra aktieriem, brāļu Auzānu koncerts, grupas «Transleiteri» uzstāšanās un nobeigumā balle līdz rītam Auniņparka estrādē. Paralēli svētkiem norisinās arī jahtu regate «Engures kauss 2013» un Zemgales posms futbolā «Mītava open 2013».

Tāpat 13. jūlijā no 10.00 visi mīļi gaidīti Zvejnieksvētkos Lapmežciemā, kur Sporta laukumā pie Tautas nama notiks dažnedažādas jautras izdarības un pasākumi, kā, piemēram, dižkoncerts «Atkal, atkal ir debesis pušu» ar grupas «Eolika», «Dāmu pops», kā arī citu mūziķu piedalīšanos, pūšamo instrumentu kvinteta «The Sparkling 5» koncerts, grupas «Astro`n`out» uzstāšanās, kā arī vakara balle kopā ar leģendāro grupu «Pērkons» un atraktīvo grupu «Tutti Frutti”». Pasākumu vadīs Dailes teātra aktieris Lauris Dzelzītis.

Savukārt svētdien, 14. jūlijā, 12.00, tie, kurus svētku svinēšana nebūs nogurdinājusi, Sātu baznīcā Irlavā laipni aicināti uz koncertu ar Nika Matvejeva piedalīšanos.

Klasiskās mūzikas koncertu svētdien 13.00 varēs baudīt arī Durbes pilī. Tajā piedalīsies pianiste Agnese Egliņa un izcilais jaunās paaudzes čellists, 22 konkursu laureāts Mārcis Kuplais. Mūziķi atskaņos Sergeja Rahmaņinova čella sonāti un romantiskas miniatūras čellam un klavierēm.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *