OCTA apdrošinātājiem nes zaudējumus jau 9 gadus

Kā liecina jaunākie Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) publicētie dati, šā gada deviņos mēnešos zaudējumu apjoms OCTA tirgū pieaudzis līdz 1,2 miljoniem latu. Tas nozīmē, ka OCTA tirgus apdrošinātājiem nes zaudējumus jau teju 9 gadus pēc kārtas ar izņēmumu 2009. gadā.

Kā liecina jaunākie Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) publicētie dati, šā gada deviņos mēnešos zaudējumu apjoms OCTA tirgū pieaudzis līdz 1,2 miljoniem latu. Tas nozīmē, ka OCTA tirgus apdrošinātājiem nes zaudējumus jau teju 9 gadus pēc kārtas ar izņēmumu 2009. gadā. Apdrošināšanas sabiedrība «Balta» norāda, ka zaudējumus rada polišu cenas, kas nozīmē, ka Latvijas autovadītājiem, visticamāk, būs jārēķinās ar cenu kāpumu.

Jaunākie LTAB dati rāda, ka OCTA turpina apdrošinātājiem radīt zaudējumus, tādēļ rezultāts, kāds sasniegts šā gada deviņos mēnešos, visticamāk, nav pārsteigums nevienam no apdrošinātājiem. Šā gada deviņos mēnešos zaudējumi OCTA tirgū jau sasniedz 1,2 miljonus latu. Salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, zaudējumu pieaugums ir 5%, taču, salīdzinot ar pirmā pusgada rezultātiem, zaudējumi ir palielinājušies vairāk nekā sešas reizes.

Neskatoties uz to, ka, pēc Ceļu satiksmes un drošības direkcijas datiem, kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir samazinājies par 8%, apdrošinātāju izmaksātās neto atlīdzības pieaugušas par 11%. Lai gan negadījumu skaits ir bijis mazāks, taču avārijas acīmredzot bijušas ar nopietnākām sekām, kas attiecīgi segtas ar lielākām apdrošinātāju atlīdzībām. Tajā pašā laikā Latvijas apdrošinātāju parakstīto prēmiju apjoms ir pieaudzis lēnāk, sasniedzot 10% pieaugumu.

Komentāri

  1. Elementaara izeja – neapdroshina auto, bet apdroshinaaties autovadiitaajam…. iznaakums vairaak apdroshinaashanas polises – vairaak nauda!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *