Liepājas muzeja krājums top redzams interneta lietotājiem

Liepājas muzejs piedāvā ikvienam interesentam ielūkoties interneta vietnē, lai aplūkotu dažas no interesantākajām un unikālākajām Liepājas muzeja krājuma senlietām. Liepājas muzeja krājumā glabājas vairāk kā 100 00 priekšmetu.

Liepājas muzejs piedāvā ikvienam interesentam ielūkoties interneta vietnē, lai aplūkotu dažas no interesantākajām un unikālākajām Liepājas muzeja krājuma senlietām.

Liepājas muzeja krājumā glabājas vairāk kā 100 00 priekšmetu. Liepājas muzejs gan ekspozīcijās, gan dažādās izstādēs un muzejpedagoģijas nodarbībās ir rādījis mazu daļu no glabātuvju bagātībām. Lai radītu iespēju plašākai auditorijai ieraudzīt muzeja krājuma senlietu daudzveidību, ir radīts vortāls.

Vortāls tapis Liepājas muzejam sadarbojoties ar Liepājas Universitātes studiju programmas „Informācijas tehnoloģijas” maģistrantu Mārtiņu Eisānu. Idejas pamatā ir Liepājas muzeju darbinieku 2005. gadā Microsoft PowerPoint programmā radīta prezentācija «Neredzamais muzejs». Vortāls ir daudz mūsdienīgāks risinājums, kā arī pieejamāks – to var aplūkot ikviens interneta lietotājs.

Vortālā aplūkojami gan tādas senlietas, kas Liepājas muzeja krājumā atrodas jau vairākus gadu desmitus, gan jaunieguvumi. Tā, piemēram, vortālā aplūkojams viens no Liepājas pilsētas lepnumiem – brāļu Antonišķu darbnīcā radītais velosipēds «Līva».

No jaunieguvumiem aplūkojams Jāņa Birzkopa dāvinājums – velteņi. Zābakus īpašus padara stāsts par to, kā tie kopā ar sausiņu krājumu glabāti dienai, kad Birzkopu ģimenei pakaļ ieradīsies padomju varas pārstāvji, lai to izsūtītu uz Sibīriju.

Darbu pie vortāla satura plānots turpināt, lai ar laiku radītu datubāzi, kas atspoguļotu Liepājas muzeja krājuma bagātību un priekšmetu daudzveidību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *