Lepojies ar savu skolu!

E. Birznieka-Upīša pamatskolas bērni vakar – Zinību dienā, pulcējās pagalmā, kas atrodas dienvidu pusē un saulītē. 1. septembrī tā allaž bērnus apmīļo.

E. Birznieka-Upīša pamatskolas bērni vakar – Zinību dienā, pulcējās pagalmā, kas atrodas dienvidu pusē un saulītē. 1. septembrī tā allaž bērnus apmīļo.

Šajā mācību gadā skolā mācīsies 420 bērnu. Ābečniekos – 41 bērns. «A» un «B» klasēs viņus Ābeces gudrībās un citos zinību pamatos ievadīs skolotājas Līga Zaķe un Elita Masaļska. Devītie pirmklasniekus, vēl mazliet bailīgus, mammu, tētu un vecvecāku iedrošinātus, sēdināja skolas solos. Pēc tam pie rokas veda caur Zinību vārtiem. Kopā ar pārējiem skolēniem noklausījās skolas vadības, skolotāju uzrunas, laba vēlējumus.

Skolā viesojās Upīšu sadraudzības partneri – bērni no Bukes skolas Vācijā ar skolas direktoru Pēteri Klausu priekšgalā. Vācu draugi saviem latviešu draugiem veltīja dziesmu. Skanīgu un kaut kur sen dzirdētu, bet kur?! Izrādās, «Katjuša» – padomju robežsargu dziesma. Šķiet, ka vēl šodien mēs vāciešiem esam tikai plašās Krievzemes nomale, bet dziesma bija skanīga. Visi kopā pieņēma savas skolas Zelta likumus, kas skan:

Dzīvo tā, lai vari lepoties ar sevi.

Izmanto ik stundu savu zināšanu pilnveidošanai.

Cienī sevi un citu domas, jūtas, darbu.

Izturies laipni un pieklājīgi pret visiem.

Esi izpalīdzīgs un draudzīgs.

Lepojies ar savu skolu.

Un tad atskanēja zvans, kas aicināja uz pirmo stundu. Jaunais mācību gads ir sācies!

Komentāri

  1. Tā "Kaķuša" tiešām bija "liels pārsteigums’ no vācu draugiem. Šie ar Upišiem draudzējas jau 5 gadus, bet vēl nav skaidrs, kas īsti ir viņu draugi! Tiešām skumji bija to dziesmu klausīties – kāds Latvijai sakars ar okupantu uzvaras dziesmām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *