Latvijas iedzīvotāji gatavi atteikties no alkohola, lai Wi-Fi būtu par brīvu

Marta vidū veiktā aptauja liecina, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs būtu gatavs atteikties no kāda kaitīgā ieraduma, piemēram, alkohola vai saldumu patēriņa, lai iegūtu iespēju lietot bezmaksas Wi-Fi. Gandrīz desmitā daļa iedzīvotāju vērtē bezmaksas Wi-Fi piekļuvi augstāk par pusdienām un kino, teātra vai koncerta apmeklējumu.

Visu nedēļu ikviens var balsot par WiFi bezmaksas atvēršanu

Marta vidū veiktā aptauja liecina, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs būtu gatavs atteikties no kāda kaitīgā ieraduma, piemēram, alkohola vai saldumu patēriņa, lai iegūtu iespēju lietot bezmaksas Wi-Fi. Gandrīz desmitā daļa iedzīvotāju vērtē bezmaksas Wi-Fi piekļuvi augstāk par pusdienām un kino, teātra vai koncerta apmeklējumu. Apzinoties interneta pieejamības nozīmi informācijas sabiedrības laikmetā, «Lattelecom» nāk klajā ar iniciatīvu, atverot bezmaksas Wi-Fi vietas, ja konkrēto punktu pieprasīs vismaz 100 interneta lietotāju. Tādēļ no 26. marta līdz 2. aprīlim ikviens Latvijas iedzīvotājs vietnē www.atverwifi.lv var balsot, lai visā Latvijā atvērtu Wi-Fi punktus bezmaksas lietošanai.

„Fakts, ka iedzīvotāji būtu gatavi atteikties no kaitīgajiem ieradumiem un pat no pusdienām vai vakariņām liecina par vitālu bezvadu interneta nepieciešamību. Līdz ar to esam nolēmuši ņemt vērā Latvijas iedzīvotāju vēlmi un vajadzību pēc mobilitātes un informācijas pieejamības publiskās vietās, pēc pieprasījuma atverot Wi-Fi punktus bez lietošanas maksas. Ikvienam ir iespēja ietekmēt bezmaksas Wi-Fi pieejamību un balsot par vietām, kur bezvadu interneta punkti būtu visvairāk nepieciešami,” iniciatīvu raksturo «Lattelecom» komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Latvijas iedzīvotāji varēs balsot par vietām, kur vēlētos lietot bezmaksas Wi-Fi, līdz 2. aprīlim. Tie Wi-Fi punkti, kas saņems vismaz 100 iedzīvotāju balsis tiks atvērti bezmaksas lietošanai. Lai aktivizētu iespēju nobalstot par bezmaksas Wi-Fi, interneta lietotājiem jāautorizējas ar kādu no sociālo tīklu Facebook, Twitter vai Draugiem.lv profila kontiem.

Aptaujas dati liecina, ka 91% Latvijas iedzīvotāju zina, kā iespējams pieslēgties internetam publiskās vietās, izmantojot Wi-Fi bezvadu interneta piekļuvi. Lielākā daļa aptaujas dalībnieku – 53% būtu gatavi atteikties no kādām ikdienas lietām, par labu Wi-Fi bezmaksas lietošanai. 19% respondentu būtu gatavi atteikties no alkohola, tikpat liela daļa atteiktos no saldumiem, bet 7% vairs neēstu pusdienas vai vakariņas ārpus mājas vai atteiktos no kultūras pasākumu apmeklējuma. Salīdzinoši sešas reizes vairāk vīriešu nekā sieviešu būtu gatavi atteikties no kultūras pasākumiem.

Pārsvarā bezvadu internetu izmanto viedtālruņu lietotāji (69%) un portatīvo datoru lietotāji (68%), 26% aptaujas dalībnieki norādījuši, ka lieto Wi-Fi, izmantojot planšetdatorus vai citas viedierīces.

Par WiFi punktiem Latvijā

Jau 10 gadus – kopš 2002. gada 12. septembra – Latvijā pazīst jēdzienu «Wi-Fi punkts». Tā dēvē sabiedriskas vietas, kurās var pieslēgties bezvadu internetam ar datoriem un viedtālruņiem. Pirmie publisko bezvadu internetu varēja lietot toreizējās viesnīcas «Latvija» viesi, bet četrus gadus vēlāk par Wi-Fi punktiem Rīgā un Jūrmalā kļuva taksofoni.

Patlaban «Lattelecom» piedāvā vairāk nekā 3500 vietu pārklājumu, kur pieejams Wi-Fi. Bezvadu internetu iespējams lietot visur, kur redzama Wi-Fi uzlīme (kafejnīcās un restorānos, degvielas uzpildes stacijās, iepirkumu centros un pie Lattelecom taksofoniem Rīgā un visā Latvijā). Līdz šim bijusi iespēja lietot Wi-Fi portatīvajā un plaukstdatorā, pirms tam iegūstot lietotājvārdu un paroli, ko iespējams saņemt, zvanot vai sūtot SMS, vai maksājot ar kredītkarti Wi-Fi piekļuves vietās no autorizācijas loga.

«Lattelecom» piedāvātajam Wi-Fi nav datu pārraides ierobežojumu – tas ļauj lejupielādēt attēlus, fotoattēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Apkopojot Latvijas iedzīvotāju pieprasījumu pēc jauniem Wi-Fi punktiem, plānots atvērt vēl vairākus pieejas punktus, kas turpmāk būs pieejami bez maksas.

Par pētījumu

Pētījumu īstenojusi aģentūra «Omnicom Media Group» no 19. līdz 23. martam, veicot interneta aptauju un uzrunājot 883 cilvēkus vecumā no 15 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Komentāri

  1. Vai Jums Ir Nepieciešama Nauda? lai atdzīvināt savu darbību, projekta izpildes, nopirkt auto, dzīvoklis, bet diemžēl Banka lūdz nosacījumu, ka jūs nevarat izpildīt. Mēs varam nodrošināt visu, kas jums jādara, ir,ir darbs, ka tas bez maksas un bez ķīlas. Intereses 03 % gadā. Zvaniet mums bez saistībām, bezmaksas konsultācijas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, sazinieties ar mani: herofinance90@gmail.com
    Paldies

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *