auto24.lv

Latvijā agresīvākie autobraucēji pārvietojas ar BMW

Gandrīz katrs Latvijā ir dzirdējis izplatīto stereotipu par BMW vadītājiem kā agresīvākajiem autobraucējiem ceļu satiksmē. Lai pārbaudītu šo mītu, transporta apdrošināšanas eksperti pārbaudīja un noteica automašīnas markas, kas visbiežāk izraisa ceļu satiksmes negadījumus.

Gandrīz katrs Latvijā ir dzirdējis izplatīto stereotipu par BMW vadītājiem kā agresīvākajiem autobraucējiem ceļu satiksmē. Lai pārbaudītu šo mītu, apdrošināšanas sabiedrības «Balta» transporta apdrošināšanas eksperti pārbaudīja un noteica automašīnas markas, kas visbiežāk izraisa ceļu satiksmes negadījumus, secinot, ka pagājušajā gadā 1. vietā ierindojās «Lexus» vadītāji, kas izraisīja negadījumus par 22% biežāk nekā BMW vadītāji, taču šogad neglaimojošā topa 1. vietā ierindojas tieši BMW vadītāji.

Lai iegūtu objektīvi salīdzināmu informāciju, tika veikta apdrošināto transportlīdzekļu datu izpēte, proti, tika ņemts vērā apdrošināto transporta līdzekļu skaits un to izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits, nosakot rādītāju katrai atsevišķai auto markai. Tās ir situācijas, kur autovadītāji ir neatbilstoši rīkojušies, neievērojuši noteikumus vai arī distanci, ko par vienu no biežākajiem ceļu satiksmes negadījumu iemesliem min gan Valsts policijas pārstāvji, gan drošas braukšanas eksperti. 

Dati rāda, ka šogad ceļu satiksmes negadījumus visbiežāk izraisījuši BMW vadītāji. Taču pagājušajā gadā «Lexus» pārspēja BMW, izraisot negadījumus par 22% biežāk. Tomēr šogad «Lexus» ieņem 2.vietu, no riskantākās BMW markas autovadītājiem atpaliekot par 2%. Savukārt 3. vietu biežāk izraisīto ceļu satiksmes negadījumu topā šogad ieņem «Toyota» autovadītāji.

Interesanti, ka jaunāka izlaiduma BMW  auto vadītāji ir piesardzīgāki. Jaunāko BMW modeļu īpašnieki izraisa ceļu satiksmes negadījumus par 15% retāk nekā vecāka izlaiduma BMW autovadītāji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *