Latvieši, lietuvieši, čehi un ungāri draudzējas un dejo Tukumā

17. jūnijā, no rīta kultūras nama tuneļa zālē tika atklāts projekts «Jaunieši Eiropas spogulī», kurā iesaistījušies latviešu, lietuviešu, čehu un ungāru jaunieši, lai iepazītu viens otru un stiprinātu kultūras saites starp tautām.

17. jūnijā, no rīta kultūras nama tuneļa zālē tika atklāts projekts «Jaunieši Eiropas spogulī», kurā iesaistījušies latviešu, lietuviešu, čehu un ungāru jaunieši, lai iepazītu viens otru un stiprinātu kultūras saites starp tautām.

Projekta iniciatore un īstenotāja, tautas deju ansambļa «Svīta» vadītāja Inta Strautmane pastāstīja, kā «Svīta» iesaistījusies starptautiskā jauniešu apmaiņā:
"Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra piedāvāja Eiropas finansējumu dažādām organizācijām, lai tās varētu organizēt jauniešu apmaiņas programmas. Mēs izlēmām iesaistīties, un mūsu ideju atbalstīja, guvām tai arī Tukuma domes atbalstu. Projektā «Svīta» darbojas kopā ar tautas deju kolektīvu «Krušnokor» no Homutovas (Čehija), «Suvartukas» no Pluņģes (Lietuva) un «Forgatos» no Facankertas Ungārijā."
I. Strautmane stāstīja, ka sadarbība ar dažiem kolektīviem veidojusies jau iepriekš. Piemēram, «Suvartukas» ir labi «Svītas» paziņas, ar čehiem pazīšanās sākusies vadītāju līmenī pirms pāris gadiem, bet «Forgatos» ir pavisam jauni draugi, ar kuriem kontakti veidojušies sagatavojot projektu.
"Visu nedēļu dejotāji mācīsies sadzīvot un iepazīt viens otru, stāstīs par savas zemes un tautas kultūru. Protams, rādīsim un stāstīsim viņiem gan par Tukumu, gan Latviju, iepazīsim Kurzemi, kopā iesaistīsimies sporta aktivitātēs. Tā kā nodarbības saistītas ar tautas deju, esam iecerējuši iemācīt savas dejas projekta biedriem, kā arī iemācīties to, ko prot viņi. Pats galvenais, Tukuma kultūras namā norisināsies semināri, kuros katras valsts dalībnieki stāsta par sevi ar dejas, dziesmas palīdzību vai kā citādāk. Latvieši un lietuvieši ar sevi jau iepazīstinājuši, bet šodien 18.00 par savu valsti stāstīs ungāri, toties 21. jūnijā 18.00 – čehi. Savukārt Līgo vakarā 23. jūnijā 20.00 Durbes estrādē norisināsies projekta noslēguma koncerts, kurā dejotāji rādīs, ko šajā nedēļā apguvuši."
I. Strautmane aicina tukumniekus piedalīties gan semināros, gan sagatavošanas darbā Durbes estrādē, kur nodarbības notiks katru dienu, izņemot piektdienu, kā arī, protams, noslēguma koncertā.

Rāda latvisko un orientējas

Otrdienas, 17. jūnija, vakarā projekta «Jaunieši Eiropas spogulī» ietvaros latviešu grupa, kuru pārstāv tautas deju ansamblis «Svīta», stāstīja par savu valsti – Latviju. Un ne vien stāstīja, bet arī rādīja uz ekrāna un dzīvajā izpildījumā. Uz ekrāna grupas «Prāta Vētra» dziesmas skaņās parādīja Latviju, tās skaistākās vietas un iepriekšējo Vispārējo dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumu «Daugavas» stadionā. Priekšplānā bija redzami arī «Svītas» dejotāji.
Visiem no Lietuvas, Čehijas un Ungārijas «Svītas» jaunieši izdejoja latviešu dejas – tautiskās un arī mūsdienīgās, kā arī parādīja Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales tautiskos tērpus un šā gada lielo Deju svētku dejas, kuras izdejos Ķīpsalas hallē Rīgā.
Pēc kopīga pasākuma projekta dalībnieki paēda vakariņas, sanāca kopā un pārrunāja, kā pagājusi diena. Skaidroja, ko vajadzētu mainīt, lai būtu interesantāk. Visi bijuši apmierināti arī ar latviešu ēdieniem, kurus gatavo kafejnīcā «Miķelītis».
Trešdiena, 18. jūnijs, bija sportiska. Viesi no pilsētas nāca uz Durbi ar kājām, orientējoties pēc kartēm, pēc tam orientējās Durbes parkā, kur meklēja kontrolpunktus. Tie bija salikti tajās vietās, kuras vērts katram apskatīt. Tāpat valstu pārstāvji sacentās dažādās jautrības stafetēs, bet katras valsts komanda prezentēja savu sportisko izklaides spēli.

Komentāri

  1. ”Xa,xa,xa”

    po russki, oi luche uchis po kitaiski, tiem šķībačiem varēsi labāk izkalpoties…

    P.S. Veltījums visādiem skalu latviešiem…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *