wtaq.com

Latvieši atbalsta sodīšanu par smēķēšanu bērna klātbūtnē

Pagājušajā nedēļā Parlaments 2. lasījumā devis atbalstu grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas paredz smēķēšanu bērnu klātbūtnē pielīdzināt fiziskai vardarbībai.
Iespējamās izmaiņas likumā vēl būs jāpieņem galīgajā lasījumā.

Pagājušajā nedēļā Parlaments 2. lasījumā devis atbalstu grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas paredz smēķēšanu bērnu klātbūtnē pielīdzināt fiziskai vardarbībai.
Iespējamās izmaiņas likumā vēl būs jāpieņem galīgajā lasījumā. Tikmēr vairākums (71%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta ideju par soda piemērošanu par apzinātu smēķēšanu bērna klātbūtnē (37% – noteikti jā; 34% – drīzāk jā).

Soda piemērošanu par apzinātu smēķēšanu bērna klātbūtnē neatbalsta vien 23% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju (8% – noteikti nē; 15% – drīzāk nē).

Savukārt konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav 6% Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Absolūtais vairākums (87%) iedzīvotāju, kas atbalsta soda piemērošanu par apzinātu smēķēšanu bērna klātbūtnē, uzskata, ka būtu jāpiemēro administratīvais sods. Kriminālatbildību kā vēlamo soda mēru norādījuši 13% soda piemērošanas atbalstītāji.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra «TNS» veica sadarbībā ar telekompāniju «LNT», raidījumu «900 sekundes», laikā no 23. līdz 25. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Komentāri

  1. Te nu būs iespēja izvērsties bērnus no ģimenēm izņemt kārajām bārņtiesām! Kāds būs nākamais solis? Varētu padomāt, ka vecāki jau tāpat necenšas bērnu klātbītnē nesmēķēt ! Te peitiks ar vienu greizu soli, lai bērnu izņemtu no ģimenem un atdotu kādiem pederastu pāriem… tālu tiksim…

    1. Kaadaa pasaulee tu dziivo!? Vai katru dienu pa vairaakiem kadriem redzu, kuri tieshaam NECENSAHAS nepiipeet beernu klaatbuutnee.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *