Lāči – Mikus un Puika – atgriezušies mājās Līgatnes dabas takās

Lāči Mikus un Puika vakar tika pārvesti no «Mežavairogiem» uz Līgatnes dabas takām un ievietoti jaunuzceltajā lāču mājā, kas tika uzbūvēta pateicoties ziedotājiem. Neraugoties uz to, ka līdzekļi lāču mājas būvniecībai tiek meklēti jau trešo gadu, problēma īpaši aktualizējās pērnā gada nogalē.

Abi lāči – Mikus un Puika – vakar veiksmīgi pārvesti no «Mežavairogiem» uz Līgatnes dabas takām

Lāči Mikus un Puika vakar tika pārvesti no «Mežavairogiem» uz Līgatnes dabas takām un ievietoti jaunuzceltajā lāču mājā, kas tika uzbūvēta pateicoties ziedotājiem.

Neraugoties uz to, ka līdzekļi lāču mājas būvniecībai tiek meklēti jau trešo gadu, problēma īpaši aktualizējās pērnā gada nogalē. Neskatoties uz gauso naudas piesaisti no valsts puses, ziedotājiem pievienojušies aktīvie lāču mājas būvniecības atbalstītāji ne tikai Latvijā, bet visā plašajā pasaulē.

Šobrīd lāču mājas būvniecības, iekārtošanas, formalitāšu kārtošanas un pārvešanas kopējās izmaksas sastāda Ls 48 758,81. Kopējā saziedotā un piešķirtā naudas summa ir Ls 34 315,31, kā arī ziedoti materiāli. Neskatoties uz nozīmīgo atbalstu, šī summa ir daudz par mazu, lai norēķinātos ar visiem, kuri iesaistījušies lāču mājas būvniecībā.

“Gaujas nacionālā parka fonds” (GNP fonds) šobrīd aktīvi turpina meklēt finanšu līdzekļus, lai varētu pēc iespējas ātrāk norēķināties ar būvniekiem un pakalpojumu sniedzējiem. GNP fondam šobrīd pietrūkst Ls 14443,50, lai norēķinātos ar visiem pakalpojumu sniedzējiem. Par finanšu trūkumu informētas arī atbildīgās institūcijas.

Līgatnes dabas taku vadītāja Sigita Šulca: “Esam gandarīti par speciālistu profesionālo darbu organizējot lāču atgriešanos Līgatnē. Diemžēl, kamēr netiks uzbūvēts žogs, apmeklētājiem lāču mājas iemītnieki redzami nebūs. Lāču pastaigu žogs tiks uzbūvēts tikai tādā gadījumā, ja tiks rasts finansējums tā izbūvei. “

Veterinārārsti abu lāču pašreizējo stāvokli novērtējuši kā apmierinošu atbilstošajai situācijai. Turpmākās divas nedēļas lāči atradīsies pastiprinātā veterinārārstu uzraudzībā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *