Kas jauns Zantes pagastā

* Sāpju naudu 200 000 latu apmērā par pievienošanos kādam no novadiem zantenieki tērē katlu mājas un siltumtīklu atjaunošanai. Darbu veic firma «Komforts».
* SIA «Strasa konsultanti» izstrādā tehnisko projektu Zantes ciemata ūdensapgādei. Projekts būs gatavs rudenī. Tā vērte – Ls 17 000, bet ieceres īstenošanai nepieciešami Ls 450 000.
* Īsteno ieceri Zantē uzbūvēt dzeramā ūdens atdzelžošanas staciju. Projekts iesniegts Vides aizsardzības fondam. Darba izmaksas tiek lēstas aptuveni Ls 17 000 apmērā. Puse tēriņa segs pagasts, bet otru pusi naudas cer saņemt no Vides aizsardzības fonda.
* Zantes pagasts no Vides aizsardzības fonda cer iegūt līdzekļus divu bezsaimnieka dziļurbuma aku slēgšanai.
* Zantes pagasta komunālās saimniecības vadītājs pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal būs Valērijs Uss. Patlaban komunālajiem ir grūtības ar malkas sagādi – zeme nav sasalusi un daudzviet malkai nevar piekļūt.
* Pērn Zantē ielas ieguva apgaismojumu. Daudziem tas nav pa prātam – atskrūvē stabiem pieejas elektrosavienojumiem un patvarīgi atslēdz strāvu. Tumsā notikušas zādzības. Komunālais dienests rūpēsies, lai turpmāk nebūtu iespējams to izdarīt.
* 7. martā 12.00 Zantes invalīdu dienas centru apmeklēs Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Tukuma nodaļas darbinieki. Iepazīstinās ļaudis ar pensiju likumu. Pasākuma noslēgumā – pasēdēšana pie mielasta galda, nobaudot ēdienu, kas gatavots pēc sen aizmirstām receptēm. Sievas vārīs un cienās sābrus ar zanteniecēm vien zināmām zupām.
* 23. februārī folkloras kola «Vācelīte» Pūrē piedalās Meteņa un pelnu dienas pasākumā.
* 14. martā 20.00 Zantes kultūras namā dziedās Dainis Porgants un Sandra. Ieeja – Ls 3.
* 15. martā jauktais koris «Amula» piedalīsies koru sadziedāšanās pasākumā Salaspilī.
* 23. martā Zantes kultūras namā – Lieldienu balle.
* Zantes vīru vokālo ansambli (vadītāja Kristīne Elksnīte) aicina uz sadziedāšanos teju visos pagastos. Uz visiem ierasties nevarēs. 19. aprīlī ansamblis svinēs desmitgadi – tad visi laipni lūgti.
* 27. februārī 12.00 Zantes kultūras nama zālē notiks seminārs par seksuālo vardarbību pret bērniem «Pārtraukt vardarbību». Lektors zinātņu doktors Roberts Džollijs (ASV). Pieteikties pie Aijas Švānes pa tālr. 29384298 vai 26353631 līdz 22. februārim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *