Kā pagatavot putnu barotavu un ziemā pareizi barot putnus? /VIDEO/

Produktu zīmols «Rasa» sadarbībā ar Latvijas Putnu fondu neierastā dabaszinību stundā Rīgas Centra humanitārās vidusskolas pamatskolas skolēniem stāstīja, kā atbildīgi rūpēties par pilsētā ziemojošajiem putniem, tos piebarojot un izgatavojot putnu barotavas no ikdienā lietotu piena produktu iepakojumiem.

Produktu zīmols «Rasa» sadarbībā ar Latvijas Putnu fondu neierastā dabaszinību stundā Rīgas Centra humanitārās vidusskolas pamatskolas skolēniem stāstīja, kā atbildīgi rūpēties par pilsētā ziemojošajiem putniem, tos piebarojot un izgatavojot putnu barotavas no ikdienā lietotu piena produktu iepakojumiem. Šāda dabaszinību stunda tika organizēta ar mērķi veicināt skolēnu atbildīgu attieksmi pret dabu un papildināt zināšanas par pilsētā dzīvojošajiem putniem.

“Lai arī pat aukstās un sniegainās ziemās putni paši spēj atrast sev nepieciešamo barību, tomēr piebarošana palīdz vieglāk putniem tikt pie barības, tuklāt putnu barošana ir izveidojusies par sava veida tradīciju Latvijā un citviet pasaulē. Prieks redzēt, ka tas aizrauj arī bērnus. Tomēr ir vairāki svarīgi priekšnoteikumi, kas jāzina pirms barošanas uzsākšanas, lai ar savu darbību putniem tiešām palīdzētu, nevis kaitētu. Putnu barošana ir viens no veidiem, kā jau no mazotnes mācīt izprast norises dabā un mācīties atbildību un pienākuma apziņu, jo, uzsākot barot putnus, tas ir jādara katru dienu visu ziemu līdz pat pavasarim,” uzsver Kaspars Funts, Latvijas Putnu fonda vadītājs.

Latvijas Putnu fonda pārstāvji Rīgas Centra humanitārās vidusskolas 3.c klases dabaszinību stundā stāstīja skolēniem par pilsētā ziemojošu putnu sugām, putnu ziemas ēdienkarti un lietām, kas jāzina, pirms sākt barošanu. Skolēni, izmantojot tukšās «Rasa» piena produktu paciņas, gatavoja putnu barotavas, kuras pasākuma noslēgumā izvietoja skolas teritorijā esošo koku zaros, lai ziemas mēnešos varētu veikt putnu novērojumus.

“Priecē, ka šādās dabaszinību stundās varam ne tikai stāstīt par atbildīgu attieksmi pret dabu, bet arī uzskatāmi parādīt bērniem, kā pagatavot putnu barotavas no ikdienā lietotu produktu iepakojumiem. Liekot lietā roku veiklību, apmēram 15 minūtēs no «Rasa» piena, kefīra vai jogurta paciņas ir iespējams izgatavot putnu barotavu, to izkārt koka vai krūma zarā, pie loga vai mājas sienas, lai palīdzētu mazajiem dziedātājputniem pārciest bargos laikapstākļus. Šodien pārliecinājāmies, ka daudzus iepakojumus, kurus ikdienā izmetam, varam izmantot otrreiz, tādējādi pagarinot to kalpošanas laiku, vērtību un saudzējot dabu,” stāsta «Food Union» mārketinga direktore Baltijas valstīs Inese Eglīte.

Ja vēlies uzstādīt putnu barotavu pie savas mājas, atceries, ka tā jānovieto tādā augstumā, kur tai netiek klāt suņi, kaķi vai citi plēsīgi dzīvnieki. Ja putni sākti barot, tad tas jādara visu ziemu katru dienu, neizlaižot nevienu ēdienreizi un barību barotavā vēlams ievietot rīta pusē. Putniem vislabāk garšo svaigs speķis, dažādi graudi un sēklas, pupas un zirņi, kā arī kaltētas ogas, maize un āboli, bet jāatceras  ka pārtika barotavā nedrīkst būt sālīta un/vai ar garšvielām. Atnākot pavasarim, barotava obligāti jānoņem.

Instrukcija, kā pareizi gatavot putnu barotavas 

Komentāri

  1. Iekarināju zarā veikalā pirktu putnu barotavu, piepildīju to ar sēklām un graudiem, bet putni nenāk ēst. Ko es daru nepareizi?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *