Jelgavā atklāta «Triatel xRace» sezona /FOTO/

Sestdien, 27. aprīlī, Jelgavā ar masveidīgu startu no Zemgales Olimpiskā centra Jelgavas pils virzienā tika atklāta jau 4. «Triatel xRace» piedzīvojumu sacensību sezona. Pirmā posma ātrākās komandas bija uzņēmumu komandas – «Montažnieks D»,« Gandrs Poligrāfija» un «EBIKE Kryptonite».

Sestdien, 27. aprīlī, Jelgavā ar masveidīgu startu no Zemgales Olimpiskā centra Jelgavas pils virzienā tika atklāta jau 4. «Triatel xRace» piedzīvojumu sacensību sezona. Pirmā posma ātrākās komandas bija uzņēmumu komandas – «Montažnieks D»,« Gandrs Poligrāfija» un «EBIKE Kryptonite».

Sporta klasē ātrākais distances laiks bija 5 h 46 m un 1. vietu ieguva komanda «Montažnieks D», kas ir jauns vārds dalībnieku sarakstos – Reiņa Putniņa, Edgara Bričonoka un Emīla Ūdra sastāvā. Ar pārliecināto uzvaru šī komanda radīja lielu intrigu šī gada sezonai, pierādot, ka par absolūto sezonas uzvarētāju būs sīva cīņa. Tikai pusotru minūti atpaliekot no uzvarētāja, «Gandrs Poligrāfija» ieguva 2. vietu, atstājot aiz sevis vēl vienu jaunu komandu sporta klasē – «EBIKE Krypronite». Minētās komandas kļuva par stiprāko trijnieku arī starp Latvijas uzņēmumiem garajā distancē.

Par Tautas distances uzvarētāju kļuva mix komanda «LMP», pavadot distancē 3 h 54 m. Jau pēc nepilnām 3 minūtēm aiz līderiem finišēja vīriešu grupas uzvarētāju komanda «Statoil», kas kļuva arī par zelta kausa īpašnieku īsajā distancē uzņēmumu vidū.

Ne pārāk patīkamie laikapstākļi – lietus ar sniegu, tikai 4 grādi, slapjums visapkārt – bija neierasts papildu izaicinājums arī «xRace» dalībniekiem. Lai arī ceļi bija slapji, mežu stīgas ar ūdeni līdz ceļiem, dalībnieki posmu novērtēja kā vienu no dinamiskākajiem un krāsainākajiem. Šajā posmā tradicionālajos orientēšanas uzdevumos gan ar kājām, gan ar velo, gan ar laivām liela nozīme bija komandu individuālajām stratēģijām un to izpildei: izvēlēties īsākus, bet fiziski smagākus ceļus, vai garākus un vieglākus. Kāda ir optimālākā kontrolpunktu secība, kāda bija uzvarējošāka taktika – to komandas varēja secināt tikai šķērsojot finiša līniju. Sportisti ar lielu entuziasmu pildīja dažādus speciālos distances uzdevumus – orientēšanas uzdevums, kur kontrolpunkti bija jāapmeklē pēc valsts nosaukumiem un to ģeogrāfiskā izvietojuma Eiropas kartē, kāpšana 20 m augstajā tornī, kad divi dalībnieki „drošina” un viens kāpj, māla pogas veidošana ar komandas logo, kas noteikti kļūs par komandas talismanu nākamajos posmos. Izmantojot LiveGPS, varēja sekot dalībniekiem distances laikā vai pēc sacensībām apskatīties dažādu komandu stratēģiju www.mansgps.lv mājas lapā.

Sportisti, ģimenes, draugi un uzņēmumu pārstāvji var pieteikties nākamajiem  četriem Triatel xRace posmiem, kas norisināsies visas vasaras garumā: 1. jūnijā Mazsalacā, 6. jūlijā nakts posms Ventspilī, 17. augustā Rīgā un noslēguma posms ar kopvērtējuma apbalvošanas ceremoniju 21. septembrī Jūrmalā un tās apkārtnē. Lētākā pieteikšanās Mazsalacas posmam ir līdz 8. maijam mājas lapā www.xrace.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *