Jaunumi Tumes pagastā

Tumes pagasta padome apstiprinājusi budžetu 2008. gadam – vairāk nekā miljona apjomā, plānoti vairāki vērienīgi darbi.

Tumes pagasta padome apstiprinājusi budžetu 2008. gadam – vairāk nekā miljona apjomā, plānoti vairāki vērienīgi darbi.

* 22. janvārī pagasta padome pieņēma šī gada budžetu. Paredzēts ieņemt un tērēt 1 200 000 latu; 47% no kopējās summas izlietos izglītībai, sociālajai palīdzībai – 60 000 latu.

* Šogad ciemata apkures sistēmai paredzēts pieslēgt arī skolu. Darba vērte – aptuveni 80 000 latu. Pusi segs valsts, bet otru – pagasts.

* "Sāpju naudu" par pievienošanos Tukuma novadam 200 000 latu apjomā izlietos, lai kultūras namu, pastu un bērnudārzu pieslēgtu ciemata apkures sistēmai, kā arī siltumtrases nomaiņai.

* Doktorātā izremontēts gaitenis un iekārtotas darba telpas lauku attīstības speciālistei un «Tumes Ziņu» redakcijai.

* Pērn tika izstrādāts pagasta teritorijas plānojums. Tumes pagastā, Tukumā, Vecmoku apkārtnē daudzi vēlas būvēt privātmājas. Katrā pagasta padomes sēdē izskata iesniegumus par zemes īpašnieku maiņu. Kā noskaidrojies, celtniecības firmas un zemes īpašnieki vēlētos, lai pagasts tiktu apbūvēts vienmērīgi, diemžēl daudzviet traucē sliktie ceļi.

* 9. februārī 16.00 kultūras namā notiks labdarības koncerts par ziedojumiem, kas paredzēti Oskara Kalpaka muzeja atjaunošanai. Šādu projektu izstrādāja Gunta Lagzdiņa tāpēc, ka Tumes pusē dzīvo daudzi Latvijas armijas pirmā virspavēlnieka O. Kalpaka fani. Koncertā piedalīsies pašdarbnieki no kultūras nama, skolas un arī koris «Burtnieks» no Vidzemes.

* 15. februārī 19.00 kultūras namā teātris «Kabata» izrādīs franču komēdiju «Uzmanīgi ar sievietēm». Biļešu iepriekšpārdošana (cena – Ls 3,50 līdz Ls 4); biļetes var rezervēt arī pa tālr. 631 93393.

* 16. februārī 21.00 notiks Mīlestības dienas balle. Spēlēs orķestris «Tobago». Ieeja – Ls 3.

* Skolasbērni, skolotāju Sanitas Apines un Tijas Auziņas rosināti, gatavojas literārajam uzvedumam «Tu esi Latvija» pasākumu ciklā «Latvijai 90».

* Labākie skolēni pedagogu Ingas Dāvidsones, Tijas Auziņas, Daigas Elperes un Ivara Vēciņa vadībā gatavojas rajona mācību olimpiādēm ķīmijā, latviešu valodā, kultūras vēsturē un fizikā.

* Valentīndienā, 14. februārī, skolā notiks «Talantu fabrika» – dziedās un dejos par mīlestību.

* Rajona koru skatei martā gatavojas Andra Pundura vadītais Tumes jauktais koris.

* Rajona deju skatei februārī gatavojas Guntas Kreceres vadītais deju kolektīvs «Solis».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *