Jābūt uzmanīgiem, atpūšoties pie dabas

Brīvdienās daudzviet Latvijā notiks gan pilsētu un novadu svētki, gan svinēs Zvejnieku svētkus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību.

Brīvdienās daudzviet Latvijā notiks gan pilsētu un novadu svētki, gan svinēs Zvejnieku svētkus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību.

Ilgstoši saglabājoties karstam un sausam laikam, ugunsdzēsējiem ik dienas nākas dzēst sausās zāles ugunsgrēkus. Aizvadītajā nedēļā vidēji diennaktī reģistrēti seši šādi ugunsgrēki. Piemēram, 11. jūlijā sausā zāle dega Rēzeknē, Daugavpilī, kā arī Jaunpiebalgas, Kokneses, Krāslavas un Dagdas novados. Lielākais šādu ugunsgrēku skaits ir Latgalē, bet ir arī citos reģionos. Kaut gan, salīdzinot ar kūlas ugunsgrēkiem, platības nav tik lielas, tomēr degošās zāles liesmas ir aizdedzinājušas arī elektrības stabus, dārza mājiņas.

VUGD brīdina, ka sausajā laikā no viena nenodzēsta, nevērīgi izmesta izsmēķa pļavā vai mežā var izcelties ugunsgrēks. Ja esat nolēmuši kurināt ugunskuru, dariet to tikai tam paredzētā vietā, kā arī parūpējaties, lai dodoties prom no atpūtas vietas, ugunskurs pilnībā būtu nodzēsts.

Atpūšoties pie ūdens, būsim uzmanīgi. Atcerieties:

• Visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās!

• Nepeldieties viens! Nepeldies stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā!

• Nepārvērtējiet savus spēkus!

• Ja esat pārkarsis saulē, ūdenī ejiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, kas var izraisīt muskuļu krampjus vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumus.

• Bērniem atļauts ūdenī spēlēties ar piepūšamām rotaļlietām, ja pieaugušais atrodas ūdenī starp krastu un dziļumu.

• Ja bērns ūdenī atrodas dziļāk par jostasvietu, tad ar viņu nepārtraukti jāuztur vizuālais kontakts.

• Peldēšanās alkohola reibumā ir ārkārtīgi bīstama. Lielākā daļa noslīkušo ir bijuši alkohola reibumā!

• Nedrīkst lēkt ūdenī no tramplīna, laipas, tilta vai krasta, ja neesat izpētījis ūdenstilpnes gultni.

Ja kāds ir nokļuvis nelaimē, tad krastā stāvošajiem svarīgi atcerēties, ka slīcēju var glābt tikai cilvēks, kurš labi apguvis peldēšanas tehniku un zina paņēmienus, kā satvert cietušo un izvilkt viņu krastā, vienlaicīgi parūpējoties par savu drošību, izmantojot kādu peldlīdzekli (piemēram, bumbu, piepūšamās rotaļlietas, lielu tukšu plastmasas pudeli utml.). Neriskējot ar savu veselību un dzīvību, slīcējam var sniegt palīdzību no krasta, pametot virvi vai kādu peldošu priekšmetu, kas palīdzētu noturēties virs ūdens. Tomēr pirms uzsākt kāda veida palīdzību, ir jāpiezvana uz 112, lai nelaimes vietā pēc iespējas ātrāk nokļūtu glābēji.

Brīvdienās, atpūšoties, vienmēr atcerēsimies par bērnu drošību. Ja atpūšamies lauku saimniecībās, privātmāju pagalmos vai pie ūdenstilpnēm, jāatceras, ka mazie atpūtnieki vienmēr jāpatur redzes lokā, uzmanot, vai nav izdomājuši kādu bīstamu nodarbošanos.

Atpūšoties un svinot svētkus draugu lokā, esiet atbildīgs par saviem līdzcilvēkiem. Ja pamanāt, ka kāds no draugiem ir pārāk iereibis vai grasās veikt ko pārdrošu vai neapdomīgu, piemēram, braukt pie stūres vai peldēties alkohola reibumā, atturiet no šādas rīcības!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *