Izstāde «Lielā pārvākšanās jeb Jurģi Rīgas Motormuzejā»

Pavasaris mūsu senčiem izseni bijis pārvākšanās jeb Jurģu laiks. Šopavasar, no 17. marta līdz 15. aprīlim Jurģi būs arī vienam no lielākajiem spēkratu muzejam Ziemeļeiropā – Rīgas Motormuzejam (RMM)

Pavasaris mūsu senčiem izseni bijis pārvākšanās jeb Jurģu laiks. Šopavasar, no 17. marta līdz 15. aprīlim Jurģi būs arī vienam no lielākajiem spēkratu muzejam Ziemeļeiropā – Rīgas Motormuzejam (RMM). Taču pirms pārvākšanās un muzeja rekonstrukcijas uzsākšanas interesenti aicināti izbaudīt vēl nebijušas sajūtas un apmeklēt izstādi «Lielā pārvākšanās jeb Jurģi Rīgas Motormuzejā».

Ar šo neparasto pasākumu RMM vēlas ikvienam apmeklētājam īpašā gaisotnē radīt jaunu intrigu par savu kolekciju un muzeja krājumā esošajiem „apslēptajiem dārgumiem”.

Šoreiz par vienu lielu izstāžu zāli kļūs viss muzejs. Ar neredzētiem eksponātiem būs papildināta gandrīz ikviena no muzeja vairākām kolekcijām. RMM darbinieki būs sarūpējuši gan apmeklētāju acīm nekad neredzētus eksponātus, gan tādus, kas gadiem glabājušies muzeja krātuvēs un restaurācijas telpās, to starpā, gan „sarūsējušu dzelžu kaudzītes”, gan pilnīgi jaunus, pat nelietotus automobiļus. Tas viss, muzejā vienkopus būs apskatāms tikai mēnesi – līdz 15.aprīlim jeb lielās pārvākšanās laikā.

Kā izstādes rozīnītes jāmin – PSKP ģenerālsekretāra Leonīda Brežņeva Mercedes Benz 280 SEL (1981), Cadillac Fleetwood (vēsturisks limuzīns, kas 70-tajos gados kalpojis ASV vēstniecībai Maskavā), Padomju Savienībā ražoti un reti sastopami auto – Moskvič 434 kravas furgons (1973) un restaurācijas darbu procesā esošais GAZ 11-73 (1941). Īpašs pārsteigums būs vairāki pilnīgi jauni, vēl nekad nelietoti automobiļi un motocikli (ZAZ 965 M, SMZ, JAWA 360, Vjatka Elektron u.c.)!

RMM ēkas rekonstrukciju plānots uzsākt aprīļa beigās, paredzēts, ka muzejs apmeklētājiem durvis varētu pilnībā atkal vērt pēc aptuveni pusotra gada. Šajā laikā seno spēkratu ekspozīcija būs izvietota pagaidu telpās, par to tiks sniegta atsevišķa informācija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *