Informēs par pieteikšanos grantu konkursam invazīvo sugu ierobežošanai

Lai palīdzētu sagatavoties projektu iesniegšanai mazo grantu saņemšanai invazīvo sugu apkarošanai Latvijā, kas projekta LIFE-IP LatViaNature ietvaros tiks izsludināts februārā vidū, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina piedalīties informatīvajā seminārā, kurā varēs uzzināt, kādi būs nosacījumi granta saņemšanai un kam tie pienāksies.

Seminārs tiešsaistē Zoom platformā notiks 2. februārī no plkst. 13.00 līdz 15.30.

Pieteikties dalībai pasākumā var līdz 31. janvārim, aizpildot pieteikuma anketu:  https://www.mitto.me/invazivas-sugas/pieteikties

Kopumā projektā iekļautas 113 invazīvās augu un bezmugurkaulnieku sugas. Seminārā  pastiprinātu uzmanību pievērsīs Spānijas kailgliemeža, rotana, puķu spriganes, krokainās rozes, Kanādas zeltgalvītes, vārpainās korintes, ošlapu kļavas, pīlādžlapu sorbārija, daudzlapu lupīnas un baltās robīnijas apkarošanai. Invazīvās sugas ir ne vien būtisks apdraudējums bioloģiskajai daudzveidībai, bet nodara arī ievērojamus ekonomiskus zaudējumus. Piemēram, Spānijas kailgliemeža izskaušana ir laikietilpīgs process, un šī Latvijā ievazātā svešzemju suga nelabvēlīgi ietekmē kā ražu un krāšņumaugus, tā pārnēsā slimību ierosinātājus un var pat ietekmēt īpašuma vērtību.

Mazo grantu programmā paredzētais atbalsta finansējums vienam projektam būs līdz 5000 EUR.  Invazīvo sugu pārvaldības jomā šāds projektu konkurss notiks pirmo reizi. Dalībniekiem būs iespēja ne tikai saņemt finansiālu atbalstu invazīvo sugu apkarošanai, bet arī konsultēties ar pieredzējušiem ekspertiem darbu plānošanas un īstenošanas laikā.

LLKC semināru rīko sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) un Daugavpils universitāti.

Semināra darba kārtība pieejama šeit: https://saite.lv/jYNzb

Papildinformācija: Sandra Misa, LLKC projektu vadītāja, tālrunis: 28021916.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *