fotoblog.lv

Ievērojiet drošību, makšķerējot elektropārvades līniju tuvumā!

Sākoties makšķerēšanas sezonai, AS «Sadales tīkls» aicina makšķerniekus būt īpaši uzmanīgiem un ievērot drošības pasākumus, rīkojoties ar gariem makšķerkātiem elektropārvades līniju tuvumā.

Sākoties makšķerēšanas sezonai, AS «Sadales tīkls» aicina makšķerniekus būt īpaši uzmanīgiem un ievērot drošības pasākumus, rīkojoties ar gariem makšķerkātiem elektropārvades līniju tuvumā.

AS «Sadales tīkls» aicina iedzīvotājus ievērot drošību, makšķerējot gaisvadu elektrolīniju tuvumā. Katru gadu uzņēmums saskaras ar elektrotraumām, kuras gūst neuzmanīgi makšķernieki, pieskaroties ar makšķeri elektropārvades līnijas vadam. Rezultātā tiek gūti 1. un 2. pakāpes roku un kāju apdegumi, kā arī ir bijuši gadījumi, kad šāda neuzmanība beigusies letāli.

Gatavojoties makšķerēšanai, jāatceras, ka gari makšķerkāti, kas ražoti no elektrību vadošiem materiāli, var kļūt cilvēka dzīvībai un veselībai bīstami, ja ar tiem neuzmanīgi rīkojas elektropārvades līniju tuvumā. Atrodoties pie ūdens tilpnēm, esiet uzmanīgi, izvēloties makšķerēšanas vietu. Pārliecinieties, vai tuvumā nav elektropārvades līnijas. Īpaši uzmanīgiem ir jābūt ar makšķerēm, garākām par trīs metriem, jo elektropārvades līniju zemākā robeža ir seši metri.

Makšķernieks var nonākt bīstamā situācijā ne tikai makšķerējot, bet arī, dodoties uz makšķerēšanas vietu ar makšķerkātu plecā. Bieži vien ūdenstilpņu vietām iespējams piekļūt, tikai šķērsojot aizaugušus, krūmainus apvidus, kas apgrūtina varbūtējās elektrības bīstamības novērtēšanu.

Uzsveram – kļūdains ir uzskats, ka gumijas zābaki kalpo kā pilnīgas drošības garants un ir elektrību nevadošs līdzeklis. Arī lietojot šos apavus, ir jāņem vērā apkārtējie ietekmējošie faktori, kas vada elektrību – mitrs gaiss, rasaina zāle, visbeidzot ūdens, kurā iebridis makšķernieks.

Īpaši aicinām vecākus atgādināt bērniem par piesardzību, kas jāievēro, makšķerējot gaisvadu elektrolīniju tuvumā.

Esiet uzmanīgi un makšķerēšanas azartā neaizmirstiet novērtēt apkārtējos apstākļus. Aicinām izvairīties no brīvā laika pavadīšanas un makšķerēšanas zem elektropārvades līnijām. Īpaši sekojiet savu bērnu drošībai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *