www.kim.lv

Iespēja bez maksas apgūt profesiju

Kā informē Valsts izglītības attīstības aģentūras, vēl 2013./14. gadā 3000 jauniešiem būs iespēja bez maksas apgūt kādu no profesijām 44 izglītības iestādēs.

Kā informē Valsts izglītības attīstības aģentūras, vēl 2013./14. gadā 3000 jauniešiem būs iespēja bez maksas  apgūt kādu no profesijām 44 izglītības iestādēs.

Lai bez maksas apgūtu arodu, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 25 gadiem, ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību. Viņš var būt reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks vai darba meklētājs, taču gadu pirms uzņemšanas nav saņēmis stipendiju citā ESF projektā. Programmā var pieteikties arī tie profesionālo skolu audzēkņi, kas pabeiguši izglītības programmu ne agrāk kā pirms gada.

Mācību laikā atkarībā no sekmēm jaunieši var saņemt stipendiju līdz 80 latiem. Viņiem tiek nodrošināta dzīvošana skolas dienesta viesnīcā; kvalifikācijas prakses laikā – apmaksāti ceļa izdevumi uz kvalifikācijas prakses vietu, izdevumi par naktsmītni; civiltiesiskā apdrošināšana un obligātās veselības pārbaudes izdevumi.

Kopā profesionālās izglītības iestādes Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā ESF projektā „Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai” piedāvā apgūt 78 profesijas, piemēram, konditora, zobārsta asistenta, lauku īpašumu apsaimniekotāja, friziera, pavāra, metinātāja, elektriķa, mūrnieka, SPA meistara, datorsistēmu tehniķa un daudzas citas. Pilns programmu saraksts pieejams izglītības ceļvedī www.niid.lv.

Uzņemšana profesionālās izglītības iestādēs gada un pusotra gada programmās notiek jau no 14.jūnija un turpināsies līdz 15.augustam.

Informāciju par iesaistīšanos projektā var iegūt www.viaa.gov.lv sadaļā „VIAA īstenotie projekti”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *