Iekšlietu ministrijai jāatrod labāko risinājumu fotoradaru iegādei

Otrdien, 4. decembrī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja Iekšlietu ministrijas informatīvo ziņojumu, kurā atspoguļota situācija saistībā ar Valsts policijas un komandītsabiedrības «V-Traffic» 2011. gada 20. jūnijā noslēgtā iepirkuma līguma izpildi, tā izbeigšanu un izbeigšanas sekām,…

Otrdien, 4. decembrī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja Iekšlietu ministrijas informatīvo ziņojumu, kurā atspoguļota situācija saistībā ar Valsts policijas un komandītsabiedrības «V-Traffic» 2011. gada 20. jūnijā noslēgtā iepirkuma līguma izpildi, tā izbeigšanu un izbeigšanas sekām, kā arī par Iekšlietu ministrijas sniegtajiem priekšlikumiem par iespējamo turpmāko rīcību saistībā ar «VITRONIC GmbH» iesniegto priekšlikumu iegādāties fotoradarus un nepieciešamajiem turpmāk veicamajiem pasākumiem atļautā braukšanās ātruma kontroles nodrošināšanai uz Latvijas ceļiem.

MK atbalstīja Iekšlietu ministrijas priekšlikumu noraidīt «Vitronic GmbH» piedāvājumu par fotoradaru iegādi no komersanta. Kā ziņots, Iekšlietu ministrija šādu priekšlikumu bija sagatavojusi, izvērtējot auditoru kompānijas «Pricewaterhouse Coopers» sagatavoto ziņojumu, kurā norādīts uz fotoradaru pārņemšanas iespējamajiem riskiem, prognozējamajiem finansiālajiem ieguvumiem un zaudējumiem.

Kā norāda iekšlietu ministrs R. Kozlovskis „Neapšaubāmi, fotoradari uz Latvijas ceļiem ir nepieciešami, tāpēc to iegādei kopīgi ar Satiksmes ministriju tiks meklēti labākie risinājumi.”

Iekšlietu ministrija ir arī saņēmusi juridiski izvērtētu Iepirkumu uzraudzības biroja atzinumu, ka pirkuma darījums šajā situācijā ierobežotu konkurenci un publiskā iepirkuma likuma piemērošana nav drauds būtiskām valsts interesēm.

Lai nodrošinātu ātruma kontroles mērierīču nepārtrauktību uz Latvijas ceļiem, patlaban valdība ir atļāvusi Iekšlietu ministrijai veikt nepieciešamās iepirkuma procedūras, lai aprīkotu Valsts policijas transportlīdzekļus ar radariem un video ieraksta sistēmu un veiktu transportlīdzekļos uzstādīto radaru pārbūvi un modernizāciju.

Tāpat MK uzdeva Iekšlietu ministrijai kopīgi ar Satiksmes ministriju izvērtēt iespējamos fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz 2013. gada 1. martam iesniegt MK priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *