Iedzīvotājiem jāievēro drošība elektrolīniju tuvumā

Atbilstoši laika prognozēm tuvākajās dienās gaidāmi spēcīgi nokrišņi, kas slapja sniega veidā var radīt smagu segu uz kokiem. AS «Latvenergo» un AS «Sadales tīkls» veic visus sagatavošanās darbus iespējamo seku novēršanai, īpaši Vidzemes ziemeļu reģionos. Uzņēmums aicina iedzīvotājus savlaicīgi sekot elektroierīču drošībai un būt piesardzīgiem elektrolīniju tuvumā. Klientus aicinām reģistrēt sava mobilā tālruņa numuru operatīvās informācijas saņemšanai.

Atbilstoši laika prognozēm, tuvākajās dienās Latvijā ir sagaidāma spēcīga snigšana, kas slapja sniega segas veidā var liekt kokus uz elektrolīnijām. Ņemot vērā iespējamos elektroapgādes traucējumus, ko var izraisīt smagais un sasalstošais sniegs, AS «Sadales tīkls» veic preventīvus pasākumus un aicina iedzīvotājus sekot individuālās drošības ieteikumiem. Tā kā jau šobrīd Vidzemē vietām ir dziļa sniega sega un iespējams putenis, aicinām tā laikā neuzturēties elektroiekārtu vai elektrolīniju tuvumā.

Šobrīd apzināti resursi iespējamo seku novēršanai nedēļas nogalē, no kuriem lielākie spēki ir koncentrēti Vidzemes ziemeļu reģionos – AS «Sadales tīkls» Ziemeļaustrumu un Ziemeļu reģionos seku novēršanā var iesaistīties vairāk nekā 100 brigādes. Tā kā šīs ir mežiem bagātas apkārtnes, pēdējos gados ir noritējis pastiprināts elektrolīniju trašu attīrīšanas darbs, preventīvi samazinot lūztošu koku un zaru risku, piemēram, Alūksnes novadā šogad ar helikopteru ir attīrīti 187 km elektrolīniju, savukārt bīstami koki izzāģēti 160 ha aizsargjoslu.

Aicinām iedzīvotājus savlaicīgi parūpēties par savu sadzīves elektroiekārtu drošību – lai arī dabas stihijas vai jebkāda līdzīga bojājuma gadījumā zūdot spriegumam, elektroietaisēm netiek nodarīti bojājumi, pēc lietošanas iesakām tās atvienot no elektrotīkla. Ja tiek novērotas sprieguma svārstības, jāatslēdz ierīces, kuras tajā brīdī darbojas, piemēram, veļas mašīna, ledusskapis, televizors. Iedzīvotāju ērtībai un savlaicīgai saziņas iespējai nepieciešams laicīgi uzlādēt mobilos tālruņus.

Lai iedzīvotāji saņemtu savlaicīgu informāciju par avārijas atslēgumiem, AS «Latvenergo» aicina reģistrēt savu mobilā tālruņa numuru datubāzē. Šie klienti saņem īsziņu (SMS) par avārijas gadījumu un arī plānotajiem atslēgumiem. Tādējādi ir iespēja savlaicīgi sagatavoties iespējamam elektroapgādes traucējumam, kā arī saņemt informāciju par bojājumu novēršanu un elektroapgādes atjaunošanu. AS «Latvenergo» aicina klientus, kuri to vēl nav izdarījuši, reģistrēt sava mobilā tālruņa numuru www.e-latvenergo.lv, vai sūtot īsziņu: REG (atstarpe) līguma Nr. (piem. REG 1234567890) uz numuru 8800, vai zvanot uz tālruni 80 200 400.

Iedzīvotājus jābūt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Konstatējot cilvēku drošībai bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, ziņot Klientu servisam pa diennakts bezmaksas tālruni 80 200 404. AS «Latvenergo» brīdina: esiet piesardzīgi un apdomīgi, neriskējot ar savu un citu cilvēku dzīvību!

Atgādinām: REDZOT ZEMĒ GULOŠU LĪNIJAS VADU VAI UZ LĪNIJAS UZKRITUŠU KOKU, NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NETUVOJIETIES TAM UN NEĻAUJIET TO DARĪT ARĪ CITIEM!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *