Gaidāms rosinošs un darbīgs gads

Kitija Strupe Ragaciemā zvejnieku Strupju ģimenē ieprecējusies no Rīgas un šeit nodzīvojusi 40 gadus. Šajās mājas varētu sanākt daudzi jauki stāsti gan par jūru, gan par darbīgiem, gudriem un savu zemi un valsti mīlošiem ļaudīm.

Kitija Strupe Ragaciemā zvejnieku Strupju ģimenē ieprecējusies no Rīgas un šeit nodzīvojusi 40 gadus. Šajās mājas varētu sanākt daudzi jauki stāsti gan par jūru, gan par darbīgiem, gudriem un savu zemi un valsti mīlošiem ļaudīm.

K. Strupe mācījusies floristiku bezdarbniekiem rīkotajos kursos. Viņa ar ziediem strādājusi jau agrāk, kad vīrs Vilnis braucis jūrā, bet viņai ar meitu un dēlu bija jādzīvo mājās. Tad viņa audzēja puķes, un iegūtās zināšanas palīdzēja apgūt floristiku. Beidzot floristikas kursus, K. Strupe bija labāko trijniekā. Viņai piedāvāja darbu Rīgā, Juglā, bet bija grūti uz darbu izbraukāt, tāpēc uzsāka individuālo darbu. Bet pašlaik Strupes kundze ir priekšlaicīgā pensijā. Vēlāk zināšanas papildināja Ritas Garaissils kursos, kur divas reizes gadā iepazīstina ar jaunāko floristikā. Strupes kundzei ļoti iepatikās gatavot kartiņas floristikas tehnikā. Viņa atceras, kā bērnībā paticis kopēt no ārzemēm atsūtītās kartiņas; un tolaik taču nedomāja, ka nodarbosies arī to arī pusmūžā! Tagad K. Strupes darbiņi top savam un draugu priekam.
Viņa ir arī aktīva dalībniece sieviešu klubā «Spridzenes», tāpat arī sieviešu interešu klubā, Latviešu lauku sieviešu apvienībā. Izmantota Eiropas Savienības programma, kurā bija iespējams iemācīties pagatavot daudzas skaistas lietas. K. Strupe nelaiž garām nevienu izdevību apgūt kaut ko jaunu – mācījusies apgleznot arī zīdu.
"Kādreiz domāju, – aiziešu pensijā, tad pagleznošu, izgatavošu pečvorka mozaīkas spilventiņus. Tas ir ļoti liels darbs, un tā īsti tam vēl neesmu nemaz pieķērusies," stāsta Strupes kundze.
Kad beigušies floristikas kursi, K. Strupe turpināja apgūt jaunas floristikas iemaņas: izgatavot no siena dažādu dzīvnieciņu figūras, no bērza zariem – trauciņus, no koku lapām – Jāņu cepures. "Bet tas ir ļoti darbietilpīgs process, un tās ir tādas lietas, ko tikai sev var taisīt, tad tas atmaksājas. Es taču pusi dienas netaisīšu cepuri no koku lapām, lai to par Ls 5 pārdotu!" saka K. Strupe.
Viņa mācījusies arī akvareļus, iemēģinājusi eļļas krāsas. Turklāt uzdrīkstējusies uzgleznot rozi, kas ir grūti gleznojama puķe. "Labāk taču izpausties pašai, kaut ko izgatavot, nekā skatīties tos dumjos seriālus," atzīst rokdarbniece.
Viņa priecājas par krustmeitas atsūtīto kartiņu, kuru gatavojusi krustmeita pati. Šādai kartiņai ir daudz lielāka vērtība un personīgums. Prasme skatīt kontrastus, krāsas, materiālu saderību – tās ir tikai dažās prasmes Strupes kundzes daudzpusīgajā darbā.
"Man gribētos, lai veci cilvēki nesēž mājās, lai kaut ko izdomā. Ne jau vienmēr dzīve viss iet gludi, un tieši šādās reizēs palīdz radošais gars, radošā darbošanās. Ja es reizi mēnesī kaut kur esmu izkustējusies, prāts priecīgs, esmu laipna ar visiem un gaidu nākamo pasākumu," saka K. Strupe. Nākamais pēc horoskopa ir Žurkas gads. To gaida arī Strupes kundze, jo tas ir viņas horoskopa gads – rosinošs un darbīgs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *