Engures pagasta padomes deputāti lēmumu pieņem objektā

Engures pagasta padomes deputāti sēdē 20. martā izskatīja detālplānojumu un saistošos noteikumus zemesgabaliem Klapkalnciemā – «Lācēni», «Koka ziķeri» un «Lāčukrogs». Tā kā izlemt nebija viegli, deputāti pēc sēdes kāpa autobusā un izbrauca uz objektu.

Engures pagasta padomes deputāti sēdē 20. martā izskatīja detālplānojumu un saistošos noteikumus zemesgabaliem Klapkalnciemā – «Lācēni», «Koka ziķeri» un «Lāčukrogs». Tā kā izlemt nebija viegli, deputāti pēc sēdes kāpa autobusā un izbrauca uz objektu.

Šeit pašā jūras krastā savulaik bijušas ražotnes, no kurām pašlaik palikušas atbaidošas drupas, jo rekultivācija nav notikusi. Teritorijai ir trīs īpašnieki, kuriem ir vēlme zemes gabalus sadalīt, lai tos izmantotu dzīvojamo māju būvei. (No neoficiāliem avotiem zināms, ka viens no zemes gabaliem pieder dziedātājai Laimai Vaikulei. Pašreizējie zemes īpašnieki šos zemes gabalus esot iegādājušies no bankas, kas savukārt tos ieguvusi no uzņēmējiem, kuru darbība šai vietā bija nesekmīga un robežojās ar dažādām nelikumībām. – Red.)
Ar detālplānojumu objektiem deputātus iepazīstināja bijušais pagasta būvvaldes vadītājs Atis Bīviņš. Viņš informēja, ka šeit varētu būvēt vai nu dzīvojamās mājas, vai arī viesu māju. Zemes gabalu robežu sadalīšanā nekādu problēmu nav, arī elektrības transformatoram ir paredzēta vieta, ūdens apgādei varētu atjaunot urbumu, nākotnē varētu realizēt gāzes apgādi. Katram īpašumam varētu ierīkot bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, kuras visas varētu savienot un attīrītos notekūdeņus ievadīt Lāčupītē. Aizsargājamu biotopu šajā vietā nav, izņemot nelielu strēmelīti, ko botāniķi sauc par pelēko kāpu, bet tā paliek neskarta.
A. Bīviņš norādīja, ka visā piekrastē jādomā par zemsedzes stiprināšanu ar stādījumiem, jo šajā posmā noskalojas krasts. Projekta izstrādātājs konsultējies, kā krastu varētu nostiprināt, un uzskata, ka šis varētu būt izmēģinājums, kā cīnīties pret eroziju.
Deputāti iecerei piekrita, taču radusies problēma, kā saglabāt iedzīvotājiem iespēju netraucēti iziet uz pludmali un nodrošinātu piekļuvi jūrai. Pašlaik gar teritoriju, nosakot ceļa servitūtu, ir atstāta taka gājējiem. Atis Bīviņš ierosināja norakt blakus esošo kāpu un tādējādi izveidot ceļu blakus. Savukārt pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Kalnozols klapkalnciemniekiem solījis, ka gar šo īpašumu iestaigātā taka noejai pie jūras paliks.
Tā kā deputāti nebija ar situāciju dabā iepazinušies, viņi kāpa autobusā un devās uz Klapkalnciemu. Pēc vietas apskates deputāti detālplānojumu apstiprināja, bet taka paliks tajā vietā, kur tā ir pašlaik.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *