Reinis Traidās/AFI

Cilvēki “uz rokas” vēlas saņemt 500 latu

Iedzīvotāji Latvijā atalgojumā vēlētos saņemt vismaz Ls 301 līdz 500 pēc nodokļu nomaksas, liecina darba portāla «Irdarbs.lv» veiktā aptauja.

Iedzīvotāji Latvijā atalgojumā vēlētos saņemt vismaz Ls 301 līdz 500 pēc nodokļu nomaksas, liecina darba portāla «Irdarbs.lv» veiktā aptauja.

“Redzams, ka darba meklētāju paustais par vēlamo atalgojumu lielā mērā sakrīt ar reālo samaksu, ko, piemēram, dažādās nozarēs piedāvā «Irdarbs.lv» sadarbības partneri – darba devēji. Lai arī tirdzniecībā, dažāda veida klientu apkalpošanā ir salīdzinoši augsts darba piedāvājumu skaits, arī darba meklētāju šajā jomā ir daudz. Realitātē neto alga vairumam tirdzniecībā nepārsniedz Ls 201 līdz 300, bet aptaujas dati liecina, ka darba meklētāji vēlētos adekvātu samaksu ieguldītajam darbam, kas būtu Ls 301 līdz 500. Fakts, ka 50% aptaujas dalībnieku šādu summu norādījuši kā vēlamo neto samaksu, liecina arī par to, ka ar šādiem līdzekļiem šodien iespējams iztikt. Darba meklētajiem tomēr ieteiktu pieņemt darbu, ja arī samaksa sākotnēji nav tik augsta, cik vēlējāties. Regulāra došanās uz darbu, pieredzes uzkrāšana, tikšanās ikdienā ar dažādiem cilvēkiem noteikti ātrāk dos iespēju kāpt pa karjeras kāpnēm un saņemt vēlamo atalgojumu nozarē nekā gaidīt mēnešus un pat gadus, kamēr kāds darba devējs pieklauvēs un pēkšņi piedāvās lielu algu,” pārliecināta «Irdarbs.lv» vadītāja Evija Šalte.

Karjeras un darba portāls «Irdarbs.lv» decembrī veiktajā aptaujā piedalījās 1000 respondentu. Tikai 19 % aptaujāto pēc nodokļu samaksas vēlas saņemt Ls 201 – 300, visvairāk – 50 % Ls 301 – 500. Vienlaikus visās nozarēs 22 % vēlas atalgojumu, kas sasniedz Ls 501 – 800 pēc nodokļu nomaksas. Neliela – daļa 6 % gribētu atalgojumā Ls 801 – 1200 un 3 % vēl vairāk.

«Irdarbs.lv» atgādina, ka darba devēju ievietoto sludinājumu skaits kopš gada sākuma pieaudzis par 20% un mēnesī sniedz aptuveni 1500 jaunas vakances. Bez noteiktās darba algas pašreiz vieglāk iegūt darbiniekus uzņēmumiem, kuri atsāk piedāvāt papildus bonusus kā veselības apdrošināšanu, darba automašīnu, gatavi apmaksāt telefona sarunas, ceļa izdevumus u.c.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *