stadipukes.lv

Cēlās lilijas Latvijas Dabas muzejā

Latvijas Dabas muzejā no 18. līdz 21. jūlijam būs aplūkojama biedrības „Lilium Balticum” organizētā izstāde „Cēlās lilijas”.

 Latvijas Dabas muzejā no 18. līdz 21. jūlijam būs aplūkojama biedrības „Lilium Balticum” organizētā izstāde „Cēlās lilijas”.

Izstādē varēs aplūkot plašu liliju šķirņu klāstu – aptuveni 150 – īpaši izceltas tiks trompetlilijas un OT grupas ziedi. Pasargājot trompetlilijas no pavasara salnām, jūlijā to majestātiskais daiļums apbur ikvienu puķu mīļotāju. Skaistuma noslēpums ir to radīšanā, kurā izmantota arī Lilium regale – populārais karaliskais augs ar trompetes formas ziediem. Savukārt OT grupa pārsteidz ar milzīgajiem, plaši atvērtajiem ziediem košās krāsās un valdzina ar patīkamu smaržu.

Šogad Dabas muzejā lilijas apskatei sarūpējuši selekcionāri Guntis Grants, Antra Balode, Dāvids Hercbergs, Andris Krūmiņš un citi. Speciālisti no biedrības „Lilium Balticum” atzīst, ka ārvalstu audzētāji aizvien vairāk interesējas par mūsu lilijām. Vietējo selekcionāru pieredze un veikums ir bagātība, ko novērtē ikviens puķkopis. Piemājas dārziem piemērotās šķirnes, kas būs ilgmūžīgas un noturīgas pret slimībām, visplašāk selekcionē un audzē tieši Latvijā, tāpat tās ir populāras arī Vācijā, ASV un Kanādā. Mūsu zemi var dēvēt par liliju lielvalsti, jo vietējie speciālisti regulāri tiek aicināti lasīt lekcijas, dalīties pieredzē un iepazīstināt ar saviem jaunākajiem veikumiem dažādās pasaules malās.

Jau par tradīciju ir kļuvusi izstādes skaistākā zieda noteikšana, tādēļ arī šoreiz apmeklētāji tiks aicināti izvēlēties savu simpātiju un balsot. Šī iniciatīva ir iespēja katram no mums būt piederīgam populārākās lilijas audzētāja sumināšanā, kuram tiks pasniegts biedrības „Lillium Balticum” ceļojošais slavas kauss.

Izstādē audzētāji sniegs padomus ikvienam interesentam liliju kopšanā un ieteikumus kolekcijas veidošanā, apmeklētāji varēs iegādāties un pasūtīt liliju sīpolus, kā arī iepazīties ar jaunākajiem katalogiem.

Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

C. – no 10:00 līdz 19:00

Pk., S., Sv. – no 10:00 līdz 17:00

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *