Brīvprātīgie no visas Latvijas svinēs Starptautisko brīvprātīgo dienu

Trešdien, 5. decembrī, 16.00 Rīgā, ēku kompleksa «Trīs brāļi» pagalmā, atklājot brīvprātīgo akciju «14 egļu stāsti», brīvprātīgie no visas Latvijas atzīmēs Starptautisko brīvprātīgo dienu. Akcijas laikā no 5. līdz 18. decembrim ikviens rīdzinieks un Rīgas viesis aicināts piedalīties egļu rotāšanā.

Trešdien, 5. decembrī, 16.00 Rīgā, ēku kompleksa «Trīs brāļi» pagalmā, atklājot brīvprātīgo akciju «14 egļu stāsti», brīvprātīgie no visas Latvijas atzīmēs Starptautisko brīvprātīgo dienu. Akcijas laikā no 5. līdz 18. decembrim ikviens rīdzinieks un Rīgas viesis aicināts piedalīties egļu rotāšanā. Ziemassvētku priekšvakarā izrotātās egles dosies uz Rīgas sociālajiem namiem, pansionātiem un bērnu namiem. Lai piemiņa paliktu ilgāku laiku, egles ir ar saknēm un pavasarī tiks iestādītas pie jaunajām mājvietām.

Brīvprātīgo akcija «14 egļu stāsti» ir viens no vides objektu festivāla «Ziemassvētku egļu ceļš 2012» objektiem. Akcijas laikā «Trīs brāļu» pagalms (ieeja no Pils ielas 20) pārtaps par egļu mežu, kurā katru vakaru 18:00 – 21:00 viena no egļu meža 14 lielajām eglēm mākslinieku vai sabiedrībā pazīstamu cilvēku vadībā iegūst savu īpašo rotu. Brīvprātīgo palīgu lomā iejusties aicināts ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis, rotājot egles, rakstot apsveikumu kartītes un dziedot Ziemassvētku dziesmas.

Brīvprātīgo akcijā, piedāvājot katrs savu unikālu egles rotāšanas koncepciju, jau piekrituši piedalīties Elita Patmalniece, Andris Kronbergs, Aigars Bikše, Jānis Strapcāns un Eva Ikstena-Strapcāne, Agnese Kleina, Kašers un citi mākslinieki un sabiedrībā pazīstami cilvēki. Egles rotās arī nodibinājuma «Rīga 2014», LR Izglītības un zinātnes ministrijas, biedrības «brīvprātīgais.lv» un Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas darbinieki.

5. decembrī, Starptautiskās brīvprātīgo dienas svinību laikā no 16:00 līdz 17:00 brīvprātīgie izgreznos pirmo īpašo Brīvprātīgo egli. Pašu brīvprātīgo gatavoti rotājumi eglei tiks atvesti no dažādām Latvijas malām.

Atzīmējot Starptautisko brīvprātīgo dienu, visas dienas garumā notiks arī citi pasākumi, kuru laikā dažādas organizācijas pateiksies brīvprātīgajiem par veikto darbu. Aicinām žurnālistus piedalīties visos pasākumos.

Rīgas 1. rokkafejnīcā (Reiterna nams, Mārstaļu iela 2/4) no 12:30 līdz 15:30 pulcēsies Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konkursa «Brīvprātīgais 2012» uzvarētāji no visas Latvijas. Tiks apsveikti reģionālie uzvarētāji un nosaukti Latvijas līmeņa konkursa uzvarētāji nominācijās «Brīvprātīgo magnēts», «Brīvprātīgo tīkls», «Ietekmīgākie brīvprātīgie» un «Brīvprātīgo balsts».

18.00 mākslas centrā «Totaldobže» nodibinājums «Rīga 2014», Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji pateiksies brīvprātīgajiem, kas gada garumā aktīvi līdzdarbojušies kultūras norisēs un notikumos. Gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam, «Rīga 2014» kļuvis par vienu no lielākajām brīvprātīgā darba platformām, kurā jau patlaban iesaistījušies gandrīz 700 brīvprātīgie. Katram brīvprātīgajam tiks pasniegts oficiāls brīvprātīgā darba apliecinājums. Lai pateiktu paldies brīvprātīgajiem, pasākumā piedalīsies sabiedrībā zināmi cilvēki, kas paši iesaistījušies vai atbalsta brīvprātīgo darbu.

18.00 biedrība «brīvprātīgais.lv»  sadarbībā ar Radošo apvienību jauniešiem «TREPES» (Palasta ielā 3) pulcinās brīvprātīgos un organizācijas, kas ikdienā strādā ar brīvprātīgajiem, lai pateiktos par ieguldīto laiku un pūlēm brīvprātīgo darbā un brīvprātīgo aktivitāšu atbalstīšanā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *