Brīvdienās 3 reizes aizdegas veļas mazgājamās mašīnas

Aizvadītajās brīvdienās, no 1. decembra 6.30 līdz 3. decembra 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izbraucis uz 59 notikumiem. Kopumā dzēsti 27 ugunsgrēki, veikti 24 glābšanas darbi, kā arī astoņi bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cieta viens cilvēks.

Aizvadītajās brīvdienās, no 1. decembra 6.30 līdz 3. decembra 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izbraucis uz 59 notikumiem. Kopumā dzēsti 27 ugunsgrēki, veikti 24 glābšanas darbi, kā arī astoņi bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cieta viens cilvēks.

Durbes novada Vecpils pagastā 2. decembrī pēc četriem pēcpusdienā trīsstāvu mājas 1. stāva dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks. Mājas iedzīvotāji bija sajutuši dūmu smaku, izsaukuši ugunsdzēsējus un no dzīvokļa iznesuši 34 gadus vecu vīrieti, kurš bija saindējies ar dūmiem. Lielā sadūmojuma dēļ no mājas tika evakuēti vēl divi cilvēki. Dzīvoklī dega dīvāns un sadzīves mantas 4 m² platībā. Iespējams, ka ugunsgrēku izraisījis, nomests nenodzēsts izsmēķis.

Brīvdienās bija trīs ugunsgrēki, kuros dega veļas mazgājamās mašīnas. Rīgā, Salaspils ielā, 1. decembrī 12.25 kādā dzīvoklī bija aizdegusies veļas mazgājamā mašīna. Iedzīvotājiem gan ugunsgrēku bija izdevies likvidēt līdz ugunsdzēsēju ierašanās brīdim. Savukārt 2. decembrī bija reģistrēti 2 līdzīgi ugunsgrēki. Liepājā, Klaipēdas ielā, dega veļas mazgājamā mašīna, radot lielu sadūmojumu telpā. Daugavpilī, Teātra ielā, notika līdzīgs ugunsgrēks, tikai te satrauktais saimnieks te atteicās iziet no piedūmotā dzīvokļa, te traucēja ugunsdzēsējiem veikt savu darbu. Kādēļ notikusi aizdegšanās veļas mazgājamās mašīnās, to skaidros Valsts policija. VUGD aicina nelietot bojātas elektroierīces, kā arī nemēģināt tās remontēt pašiem, ja vien neesat elektriķis.

Rīgā 1. decembrī ugunsdzēsēji izbrauca uz ugunsgrēku Mazajā nometņu ielā. Nama iedzīvotāji kāpnēs bija sajutuši spēcīgu dūmu smaku. Izrādījās, ka vienā no dzīvokļiem dega pie krāsns novietotā malka. VUGD atgādina, ka kurtuves priekšā nedrīkst novietot malku, kā arī tuvu krāsnij novietot degtspējīgus priekšmetus, piemēram, žāvēt apavus vai apģērbu.

Limbažu novadā ugunsdzēsēji glābēji 1. decembra pēcpusdienā steidzās palīgā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Viņu automašīna bija iestigusi, līdz mājai, no kuras bija jāved cilvēks uz slimnīcu, nevarēja piebraukt. Glābēji slimnieku aiznesa līdz mediķu mašīnai, kas atradās apmēram 300 m² attālumā, un ar tauvas palīdzību iestigusī mašīna tika izvilkta uz ceļa.

Rēzeknes novada Kaunatas pagastā mežā 1. decembrī bija apmaldījies kāds 37 gadus vecs vīrietis. Uz notikuma vietu izbrauca Dagdas posteņa ugunsdzēsēji glābēji. Taču vīrietis jau pats bija sapratis, uz kuru pusi doties, un pēc stundas viņš veiksmīgi iznāca no meža.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *