Brīvdienā dzēsti 135 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, no 1. maija 6:30 līdz 2. maija 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 208 izsaukumus. Kopumā dzēsti 164 ugunsgrēki, to skaitā 135 kūlas ugunsgrēki, veikti deviņi glābšanas darbi, bija arī 31 maldinošs izsaukums.

Aizvadītajā diennaktī, no 1. maija 6:30 līdz 2. maija 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 208 izsaukumus. Kopumā dzēsti 164 ugunsgrēki, to skaitā 135 kūlas ugunsgrēki, veikti deviņi glābšanas darbi, bija arī 31 maldinošs izsaukums. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Vakar 13:14 VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpils novada Laucesas pagastā deg šķūnis un kūts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka netālu no dzīvojamās mājas ar atklātu liesmu deg šķūnis un kūts. Kūtī mājlopi neatradās. Ēkām jau bija iebrucis jumts. Kopējā degšanas platība bija 140 m². Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir kūlas dedzināšana.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 135 kūlas ugunsgrēkus, lielākie no tiem reģistrēti:

15 hektāri – Neretas novada Neretas pagastā;

9 ha – Balvu novada Briežuciema pagastā;

5 ha – Mārupē Kantora ielā, Dobeles novada Auru pagastā, Viļānu novada Sokolu pagastā;

4,2 ha– Preiļu novada Pelēču pagastā;

4 ha – Rīgā Pāles ielā, Jēkabpilī Miera ielā;

3,5 ha – Daugavpils novada Naujenes pagastā un Nīcgales pagastā, Jaunjelgavas novada Seces pagastā;

3 ha– Babītes novada Salas pagastā, Gulbenes novada Stāmerienas pagastā, Aglonas novada Aglonas pagastā, Viesītes novada Saukas pagastā.

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti arī 4 mežu ugunsgrēki. Daugavpilī Dunduru ielā kūla un meža zemsedze dega viena hektāra platībā. Salas novada Sēlpils pagastā kūla un meža zemsedze dega 5000m2 platībā. Savukārt, Daugavpilī Nometņu ielas galā meža zemsedze dega 2000 m² platībā.

Saistībā ar kūlas ugunsgrēkiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests kontrolē, vai tiek ievērotas Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumu Nr.82 «Ugunsdrošības noteikumu» prasības. Ja konstatēts pārkāpums, tiek uzsākta administratīvā lietvedība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Ugunsdrošības noteikumu 3.punktā noteikts, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka.

Savukārt 20.punkts nosaka, ka objekta teritoriju sistemātiski attīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām 10 metrus platu joslu attīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām.

Noteikumu 21. punkts nosaka, ka zemes īpašnieks (vadītājs) veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. pantu par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpšanu – fiziskajām personām uzliek naudas sodu no divdesmit līdz simts latiem, bet juridiskajām personām – no divsimts līdz tūkstoš latiem. Par kūlas dedzināšanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimts līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tās rezultātā var tikt nodedzināti cilvēku īpašumi, aizdegties mežs, un pat nodarīts kaitējums cilvēka veselībai un dzīvībai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *