Bezspēcīgi pret nelikumīgo būvniecību?

Lapmežciema novada domes deputātiem jau divkārt nācies tērēt savu dārgo laiku, lai spriestu par nelikumīgo būvniecību. Šoreiz – īpašumā «Mežbeltes».

Lapmežciema novada domes deputātiem jau divkārt nācies tērēt savu dārgo laiku, lai spriestu par nelikumīgo būvniecību. Šoreiz – īpašumā «Mežbeltes».

19. decembrī Lapmežciema novada domes deputāti Ilzes Žerdiņas īpašumā «Mežbeltes» apstiprināja tehnisko projektu, kurš paredzēja dzīvojamās mājas celtniecību 40 kvadrātmetros – kā likumā noteikts, uz jau esošiem mājas pamatiem. Nākamajā dienā sākās strauja celtniecība…

Taču – apzināti neievērojot domes apstiprināto tehnisko projektu, proti, māja tika būvēta pēc cita – daudz lielāka projekta.

3. janvārī būvinspektors Lidvaldis Lukševics noformējis pārbaudes aktu un uzdevis nekavējoties pārtraukt būvdarbus.

7. janvārī noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, kurā konstatēts, ka palielināts mājas apbūves laukums no apstiprinātajiem 39,4 kvadrātmetriem uz 160 kvadrātmetriem. I. Žerdiņai noteikts administratīvais sods Ls 500.

Sēdē 17. janvārī deputāti šim jautājumam veltīja veselu stundu sava tik dārgā laika, jo nevarēja izlemt, ko darīt ar objektu, kura īpašnieks ignorē domi un likumus. Beidzot viņi vienojās, ka celtniecība pārtraucama, ēka iekonservējama, bet konservācijas plāns jāizskata būvvaldei.

Uz nākamo sēdi tiks uzaicināta arī I. Žerdiņa, lai sniegtu paskaidrojumus.

Komentāri

  1. Idiotisms! Ko var stundu lemt? Varbūt jāierosina KNAB pārbaude – vai tik nav korupcija Lapmežciema novada domē?
    patiesībā vajadzētu uzlikt par pienākumu īpašniekam nojaukt jau pārsniegto apjomu un arī nākotnē šajā īpšumā ļaut būvēt tikai 40 m2.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *