Saeimas Kanceleja

Baltijas valstu vienotībai ir tikpat liela nozīme kā pirms 20 gadiem /VIDEO/

„Ir svarīgi stiprināt Baltijas valstu vienotību, kurai mūsdienās ir tikpat liela nozīme kā pirms divdesmit gadiem.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, trešdien, 12. decembrī, Saeimas namā tiekoties ar Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Vīdu Ģedvilu (Vydas Gedvilas), kurš Latvijā uzturas oficiālā vizītē.

„Ir svarīgi stiprināt Baltijas valstu vienotību, kurai mūsdienās ir tikpat liela nozīme kā pirms divdesmit gadiem.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, trešdien, 12. decembrī, Saeimas namā tiekoties ar Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Vīdu Ģedvilu (Vydas Gedvilas), kurš Latvijā uzturas oficiālā vizītē.

Sveicot viesi Saeimā, S.Āboltiņa pauda gandarījumu, ka jaunā Seima priekšsēdētāja pirmā vizīte Latvijā vienlaikus ir arī viņa pirmā ārvalstu vizīte, un sacīja, ka šādā veidā tiek uzsvērta un turpināta ciešā sadarbība, kas izveidojusies starp Latvijas un Lietuvas parlamentiem.

Saeimas priekšsēdētāja tikšanās laikā iezīmēja Latvijas un Lietuvas turpmākās sadarbības tuvākos soļus, uzsverot, ka abām valstīm ir savstarpēji jāsaskaņo un jākoordinē pozīcijas, īpaši tuvākajos mēnešos, pirms tiek pieņemts nākamais Eiropas Savienības daudzgadu budžets. „Latvijai un Lietuvai viedokli paužot kopā, pastāv lielāka iespēja tikt sadzirdētiem visas Eiropas līmenī,” sacīja S. Āboltiņa.

„Tikpat aktīva sadarbība ir jāveido attiecībā uz gaidāmajām prezidentūrām Eiropas Savienības Padomē, jo Lietuva jau nākamā gada otrajā pusē kā pirmā no Baltijas valstīm uzņemsies prezidentūras pienākumus,” sacīja S.Āboltiņa un apliecināja, ka puses jau identificējuši jomas, kurās savstarpēji var nodrošināt pēctecību. Saeimas priekšsēdētāja apliecināja Latvijas gatavību sadarboties ar Lietuvu gan prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē, gan nodrošinot prioritāro jautājumu pēctecību pēc prezidentūras.

Vērtējot abu valstu divpusējās attiecības, Saeimas priekšsēdētāja pauda, ka arī šobrīd Latvijas un Lietuvas sadarbība attīstās ļoti veiksmīgi. „Lietuva ir Latvijas lielākais ekonomiskās sadarbības partneris. Mēs kopīgi esam iesaistīti vērienīgos reģionālos enerģētikas, transporta un izglītības projektos. Plaši sazarota sadarbība ir izvērsta starp pašvaldībām, skolām, universitātēm un kultūras jomā,” pauda S. Āboltiņa, atzīmējot, ka abas valstis kopīgi strādā pie vairāk nekā 100 konkrētiem pārrobežu sadarbības projektiem. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka līdzko tiks apstiprināta Lietuvas valdība, tiks apspriesti arī tādi projekti kā, piemēram, Visaginas atomelektrostacija un «Rail Baltic».

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja sarunā ar Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju akcentēja sadarbību starp abu valstu parlamentiem, uzsverot gan līdzšinējās sadarbības, gan sadarbības nākotnē nozīmīgumu. Labs pamats sadarbībai parlamentārā līmenī ir Saeimā izveidotā deputātu grupa sadarbībai ar Lietuvas parlamentu, sacīja S. Āboltiņa un atzīmēja, ka abu valstu parlamenti sekmīgi sadarbojas arī komisiju līmenī un starptautisko parlamentāro organizāciju ietvaros, tostarp Baltijas Asamblejā. Seima priekšsēdētājs V. Ģedvils izteica ielūgumu Saeimas priekšsēdētājai oficiālā vizītē apmeklēt Lietuvu.

Pārrunājot reģionālo sadarbību, puses bija vienisprātis, ka svarīga ir arvien ciešāka sadarbība reģionālos formātos, un apliecināja, ka Latvijai un Lietuvai ir jāstrādā kopā, lai risinātu abām valstīm svarīgus jautājumus. S. Āboltiņa pauda, ka abas valstis kopīgi darbosies Baltijas Asamblejā un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (NB8) formātā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *