«Atbildības dienā» patversmes dzīvniekiem saziedoti 33 238 lati

Aizvadītajā sestdienā, 27. aprīlī, pirmo reizi norisinājās labdarības akcija «Atbildības diena», kas noslēdzās ar lielisku rezultātu. Kopumā saziedoti 33 238 lati, kas nodrošinās iespēju palīdzēt Latvijas patversmēs esošajiem dzīvniekiem.

Aizvadītajā sestdienā, 27. aprīlī, pirmo reizi norisinājās labdarības akcija «Atbildības diena», kas noslēdzās ar lielisku rezultātu. Kopumā saziedoti 33 238 lati, kas nodrošinās iespēju palīdzēt Latvijas patversmēs esošajiem dzīvniekiem. Akcijas organizatori no sirds pateicas ikvienam, kuri iesaistījās labdarības akcijā Atbildības diena un palīdzēja dzīvniekiem sniegt pašu svarīgāko – sirds siltumu un mīlestību!

Tas ir patiesi iepriecinoši, ka visapkārt ir tik daudz cilvēku, kuriem ir plaša sirds un vēlme palīdzēt. Aizvadītajā sestdienā labdarības akcijas «Atbildības dien»a ietvaros tika piedzīvots īsts prieks. Pateicoties visu atsaucībai un saziedotajiem līdzekļiem, dzīvnieku ikdiena kļūs dzīvespriecīgāka un pilnvērtīgāka. Kopumā saziedotie 33 238 lati ļaus iegādāties dzīvniekiem nepieciešamo pārtiku, iespēju saņemt regulāru vetārsta apmeklējumu un citas lietas, kas viņu dzīves kvalitāti paaugstinātu.

Sirsnīgs koncerts

Labdarības akcijas «Atbildības diena» noslēguma dienā t/c «Spice» no pēcpusdienas norisinājās lustīgas aktivitātes. Visapkārt valdīja pacilājoša atmosfēra, ikviens pasākuma apmeklētājs vēlēja sirsnīgus vārdus Latvijas patversmēs mītošajiem dzīvniekiem. Vakarpusē noritēja gatavošanās lielajam Atbildības dienas noslēguma koncertam, kuru vadīja dzīvnieku mīļotājs Andris Freidenfelds. Koncertā tiešraidē ar skaistām dziesmām skatītājus uzrunāja dzīvnieku draugi, mūziķi – Samanta Tīna, šova «OKartes Skatuves» solistes Antra Stafecka un Kristīne Pāže, aktieris Rihards Lepers, kā arī Mārtiņa Freimaņa dziesmas «Suns» izpildītāji. Pasākumu atklāja mūžībā aizgājušā M. Freimaņa sarakstītā dziesma «Suns», kas tapusi, kā M .Freimaņa fonda īpašais dāvinājums labdarības kustībai «Atbildības diena». Šo dziesmu ieskaņojis mūziķu koris un tajā ir dzirdami grupas «Putnu balle» dziedātāji, solisti Olga Rajecka, Emīls Balceris, Antra Stafecka, Lauris Reiniks, Valters Frīdenbergs un Kaža. Atbildības dienas noslēguma koncertu apmeklēja ne tikai mūziķi, bet arī LNT šova «Zelta ķepa» finālisti – dzīvnieki, kuri pārsteidza ikvienu klātesošo ar gudriem un meistarīgiem priekšnesumiem. Tajos varēja redzēt, cik ļoti uzticīgi un jutīgi, kā arī atbildīgi dzīvnieki ir pret savu saimnieku. Un saimnieki pret dzīvnieku, jo iegūtās prasmes atspoguļo veltīto uzmanību un laiku.

Veiksmes stāsts

Uz noslēguma pasākumu bija ieradies arī viens no «Atbildības diena» stāstu varoņiem – suns Reksis. Pret Reksi reiz bija necilvēcīgi izturējušies nezināmi cilvēki, taču viņš laikus tika nogādāts patversmē. Tagad veiksmīgi atguvies viņš ir kļuvis dzīvespriecīgs un draudzīgs, par ko varēja pārliecināties sestdienas vakarā. Savukārt pārsteidzošs bija viens no A. Freidenfelda uznācieniem uz skatuves – viņam līdzi tipināja suns Fuksis uz riteņiem. Viņš 2011.gadā pārdzīvojis savas dzīves traģēdiju un ir divas versijas, kas ar žiperīgo dzīvnieku ir noticis – viņu notriekusi mašīna vai arī viņš no tās izmests. Pagaidām dzīvnieks pārvietojas ratiņos, bojātā mugurkaula dēļ. Pateicoties cilvēku neatlaidībai, kuri viņu paņēma no patversmes, šobrīd suņuks jau jūt savu trešo kāju. Tas bija aizkustinošs apliecinājums gan cilvēka spējai uzņemties atbildību, gan arī suņa uzticībai un pateicībai.

Kustība Atbildības diena apliecina, ka cilvēkiem nav vienalga. Kopumā sestdien tika saziedoti 33 238 lati. Tiešraides nobeigumā A. Freidenfelds pateicās katram, kurš ir kopā ar tūkstošiem dzīvnieku Latvijas patversmēs, jo katram dzīvniekam ir nepieciešamas mājas. Tāpat A. Freidenfelds aicināja atcerēties, ka dzīvnieks ir cilvēku atbildība, ko apliecināja biedrības Dzīvnieku policija valdes locekle Ilze Džonsone: „Patversmes nav mājas, tas ir tikai un vienīgi pagaidu patvērums. Un runājot par dzīvniekiem, nauda nav pats galvenais viņiem – viņiem galvenais ir atbildība.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *