blog.judyrodman.com

Atbalsta tālrunis cilvēkiem, kuri strādā

Emocionālās veselības nedēļas laikā no 15. līdz 19. aprīlim darbojas atbalsta tālrunis cilvēkiem, kuriem nepieciešams padoms emocionālu problēmu risināšanai darbavietā, kuriem ir grūtības darbā vai arī problēmas ģimenē ietekmē spēju koncentrēties darba uzdevumiem.

Emocionālās veselības nedēļas laikā no 15. līdz 19. aprīlim darbojas atbalsta tālrunis cilvēkiem, kuriem nepieciešams padoms emocionālu problēmu risināšanai darbavietā, kuriem ir grūtības darbā (paaugstināts stress, slodze, attiecības) vai arī problēmas ģimenē ietekmē spēju koncentrēties darba uzdevumiem. Uz zvaniem atbildēs Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas speciālisti. Atbalsta tālrunis 20 203 203 darbojas Emocionālās veselības nedēļas laikā no 8.00 līdz 20.00.

Nemitīgais stress, pārslodze un „grūtas” attiecības apgrūtina spēju koncentrēties darba uzdevumiem, būt produktīvam, kā arī rada dažādus psihosomatiskus veselības traucējumus. Stress un emocionālās labsajūtas trūkums vistiešākā mērā ietekmē arī fizisko veselību – nereti rodas galvas vai muguras sāpes, pazemināta imunitāte, bieža saaukstēšanās, atviļņa slimība vai peptiska čūla, sirds problēmas, asinsspiediena paaugstināšanās u.c.

Pazīmes, kas liecina, ka stress vai attiecību problēmas ietekmē spēju strādāt, ir kavējumi, samazināta produktivitāte, negadījumi u.c. Individuālā līmenī emocionālās problēmas var izpausties kā aizkaitināmība, nemiers, miega traucējumi, depresija, grūtsirdība, atsvešināšanās, spēku izsīkums, attiecību problēmas ģimenē, biežas veselības problēmas, grūtības koncentrēties, atcerēties, apgūt jauno, pieņemt lēmumus, pat destruktīva rīcība, t.sk. iespējama atkarību izraisošo vielu pastiprināta lietošana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *