11. Saeimas pirmais gads

Biedrības «Sabiedrība par atklātību – Delna» veidotajā 11. Saeimas portālā publicēti dati par 11. Saeimas pirmo darbības gadu, apkopojot deputātu aktivitāti sēžu apmeklēšanā, likumprojektu iesniegšanā, uzstājoties no Saeimas tribīnes, kā arī būtiskākajiem grozījumiem ar pretkorupciju saistītajos likumos.

Biedrības «Sabiedrība par atklātību – Delna» veidotajā 11. Saeimas portālā publicēti dati par 11. Saeimas pirmo darbības gadu, apkopojot deputātu aktivitāti sēžu apmeklēšanā, likumprojektu iesniegšanā, uzstājoties no Saeimas tribīnes, kā arī būtiskākajiem grozījumiem ar pretkorupciju saistītajos likumos.

Pretkorupcijā nozīmīgākie likumprojekti

Portāls regulāri sekojis līdzi arī būtiskākajiem grozījumiem pretkorupcijas likumos, portālā publicējot īsus kopsavilkumus un deputātu balsojumu. Ar tiem plašāk var iepazīties šeit.

Sēžu apmeklējums

Gada laikā – no 2011. gada oktobra līdz 2012.gada oktobrim komisiju sēdes salīdzinoši visvairāk apmeklējuši Vienotības deputāti Andrejs Judins un Atis Lejiņš (98%), Nacionālās apvienības deputāts Dzintars Kudums (97%) kā arī Reformu partijas deputāte Inita Bišofa (96%). Sēdes visbiežāk kavējuši ZZS deputāti – Jānis Klaužs (41%) un Rihards Eigims (57%), kā Saskaņas centra deputāts Igors Meļņikovs (57%). Kopš šī gada oktobra Saeimas mājas lapā, publicējot ikmēneša statistiku, norāda arī deputātu kavējumu iemeslu – komandējums, atvaļinājums vai cita komisija. Ar to var iepazīties Saeimas mājas lapā.

Portālā apkopoti dati arī par apakškomisiju sēžu apmeklējumu. Gada rezultāti liecina, ka SC frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs nepilna gada laikā neapmeklēja nevienu Sporta apakškomisijas sēdi, līdz 2012.gada 4.oktobrī viņš pārtrauca darbību šajā apakškomisijā.

Plašāk par sēžu apmeklējumu var lasīt šeit.

Likumprojektu iesniedzēji

Pēc Deputatiuzdelnas.lv aprēķiniem 11.Saeimas pirmajā darbības gadā Saeimā tika iesniegti aptuveni 444 likumprojekti. No tiem lielāko tiesu – 67% jeb 296 likumprojektus iesniedzis Ministru kabinets, 18 % jeb 81 likumprojektu iesniegušas Saeimas komisijas, bet deputāti – 14% jeb 61 likumprojektu. Valsts prezidents iesniedzis 5, bet vēlētāji vienu likumprojektu. Likumprojektu Saeimā var iesniegt vismaz pieci deputāti. No deputātiem visvairāk likumprojektus šādā veidā iesniedzis Nacionālās apvienības deputāts Raivis Dzintars – kopumā 12 likumprojektus. Viņam seko SC deputāts V.Agešins, NA deputāts E.Cilinskis, SC deputāti I.Klementjevs un J.Urbanovičs, kuri iesnieguši 11 likumprojektus. Savukārt trīs deputāti – Ojārs Ēriks Kalniņš (V), Jeļena Lazreva (SC) un Jānis Lāčplēsis (V) pirmajā 11.Saeimas darbības gadā likumprojektus nav iesnieguši.

Plašāk par likumprojektu iesniedzējiem var lasīt šeit.

Debates un ziņošana no Saeimas tribīnes

Pirmajā darbības gadā visvairāk tribīnē debatēt kāpis SC deputāts Andrejs Elksniņš (68 reizes), otrajā vietā atstājot Vienotības deputāti Ilmu Čepāni (59 reizes). Taču deviņi šīs Saeimas deputāti pirmajā darbības gadā plenārsēdēs debatēs nav piedalījušies. Tie ir G.Bilsēns (RP), J.Dūklavs (ZZS), G.Igaunis (RP), J.Klaužs (ZZS), J.Lāčplēsis (V), V.Nikonovs (SC), I.Rībena (V), M.Zemļinskis (SC) un I.Zujevs (SC).

Lai ziņotu par komisijā izskatāmajiem likumprojektiem, visbiežāk deputātus no tribīnes ir uzrunājis Vienotības deputāts Jānis Reirs, kurš ziņojis 149 reizes. Citi biežākie ziņotāji bijuši SC deputāts V.Agešins – 68 reizes, J.Ozoliņš no Reformu partijas – 51 reizi. Aptuveni trešdaļa deputātu ne reizi no Saeimas tribīnes nav ziņojuši par kādu komisijas likumprojektu.

Plašāk par uzstāšanos no Saeimas tribīnes 11.Saeimas pirmajā darbības gadā var lasīt šeit.

Deputātu atalgojums un kompensācijas

Portālā apkopota arī informācija par deputātu saņemtajām kompensācijām un atalgojumu pirmajā darbības gadā. Ar šo informāciju plašāk var iepazīties šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *